Podlaskie: Budowa obwodnicy Sokół. „Wpłynie ona na rozwój tego miasta”

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Sokół na drodze wojewódzkiej między Białymstokiem, a Wysokiem Mazowieckiem. Wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś podkreśla znaczenie tej inwestycji dla rozwoju regionu.

Obwodnicę Sokół realizuje samorząd województwa. Koszt jej budowy to blisko 46,5 miliona złotych z czego 27 milionów złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wicemarszałek Marek Olbryś mówił w audycji Gość Dnia, że ta inwestycja poprawi życie gospodarcze i społeczne Sokół. – Ta obwodnica sprawia możliwości rozwoju tego miasta, bo tam gdzie droga, tam są działalności gospodarcze, tam się buduje domy, firmy i ułatwi życie mieszkańcom. Także jest to bardzo potrzebna inwestycja.

      2023-03-17 Marek Olbryś

Marek Olbryś zaznaczył, że całość drogi Wysokie Mazowieckie-Białystok jest na drugim miejscu na liście priorytetów komunikacyjnych w województwie. – Jak się domyślam będzie ona wykonana w ciągu dwóch lat, natomiast szpadel pod tę budowę będzie wbity na pewno w tym roku, ponieważ uruchamiamy aplikacje do dróg wojewódzkich z funduszy unijnych dla Podlasia.

      2023-03-17 Marek Olbryś o budowie drogi

Obwodnica Sokół ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

The post Podlaskie: Budowa obwodnicy Sokół. „Wpłynie ona na rozwój tego miasta” first appeared on Radio Nadzieja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.