Michigan, Ohio teraz Arizona. Kolejne wykolejenie pociągu z toksycznymi substancjami

W nocy ze środy na czwartek w pobliżu miejscowości Topock w stanie Arizona, w zachodniej części USA, wykoleił się pociąg towarowy przewożący niebezpieczne substancje; na razie nie ma informacji na temat ewentualnego wycieku mogącego zagrozić ludziom bądź środowisku naturalnemu – powiadomił dziennik „New York Times”.

Do zdarzenia doszło w pobliżu granicy Arizony ze stanami Kalifornia i Nevada. Trwa ustalanie szczegółów wypadku – przekazała amerykańska gazeta za rzeczniczką biura szeryfa hrabstwa Mohave Anitą Mortensen.

W okresie 3-16 lutego podobne incydenty miały miejsce w pobliżu Detroit w stanie Michigan, a także w East Palestine w stanie Ohio. W obu przypadkach nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach, lecz w Ohio musiano ewakuować około 2 tys. lokalnych mieszkańców. W ocenie stanowego departamentu zasobów naturalnych wyciek chemikaliów doprowadził tam do śmierci 1,5 tys. ryb.

PAP

Dziwna sekwencja zdarzeń i zmowa milczenia wokół katastrofy ekologicznej w stanie Ohio. To incydent czy fragment większego scenariusza?

Czy Joe Biden przewraca pociągi w Ohio? Filmowa fikcja spotyka się z „realem”

 

Artykuł Michigan, Ohio teraz Arizona. Kolejne wykolejenie pociągu z toksycznymi substancjami pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.