Mazowsze: Fundusz Europejski na lata 2021-2027

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ogłosi konkursy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

O priorytetach mówiła Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa:

-Nacisk będziemy kładli na projekty, które są istotne w obszarze między innymi edukacji, w obszarze zdrowia dla organizacji pozarządowych, które będą wzmacniały ekonomię społeczną. To też będą przedsiębiorcy, to też oczywiście samorządy i to też wszystkie działania innowacyjne, wszystkie działania na rzecz wzmacniania potencjału badawczego, potencjału ekonomicznego Mazowsza.

      2023-03-15 Elżbieta Lanc o projektach

Aby uzyskać dofinansowanie potrzebne jest Państwa zaangażowanie dodała Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego:

–Pamiętajmy też o tym, że do aktywnych świat należy.  Generalnie, jak nie złożymy tego kuponu to nie będzie dofinansowania, dlatego też warto jest właśnie przygotowywać się dużo dużo wcześniej, żeby można było złożyć jak najlepsze projekty. Zachęcam bardzo serdecznie do tego, abyście Państwo byli aktywni z resztą nie mam wątpliwości, że subregion ostrołęcki będzie bardzo aktywny.

      2023-03-15 Janina Ewa Orzełowska o mobilizacji

O potrzebie rozwoju mówił radny województwa mazowieckiego, Mirosław Augustyniak:

–Historia pokazuje, że ten region miał i ma dalej ogromne potrzeby, jeśli chodzi o środki zewnętrzne po to, żeby mógł się rozwijać, po to, żeby mógł dorównywać do najlepszych, najbogatszych, najbardziej zaawansowanych i rozwiniętych gospodarczo regionów.

      2023-03-15 Mirosław Augustyniak o potrzebach regionu

Dofinansowanie jest wynikiem zaangażowania się zarządu województwa mazowieckiego dodał Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych:

–Gdyby nie upór zarządu województwa pod kierunkiem marszałka Adama Struzika i całego składu zarządu tego podziału by nie było i te środku byłyby dużo mniejsze. Tak samo z resztą dotyczące kwestie Polski Wschodniej i należy to wyraźnie tutaj w tym miejscu powiedzieć, bo to tak naprawdę beneficjenci, wnioskodawcy z tego subregionu będą największymi beneficjentami tego okresu programowania. Jest to z niekorzyścią akurat dla tej części warszawskiej, ale ona bez środków unijnych, czy z mniejszymi środkami unijnymi też chyba sobie całkiem nieźle daje radę.

      2023-03-15 Mariusz Frankowski o zaangażowaniu zarządu

Pierwsze nabory wniosków rozpoczną się 31 marca.
Fotorelacja z konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Maciej Dąbrowski

The post Mazowsze: Fundusz Europejski na lata 2021-2027 first appeared on Radio Nadzieja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.