Jesienią poznamy trzy potencjalne lokalizacje drugiej elektrowni jądrowej w Polsce

Polska wybrała Pomorze do budowy pierwszej elektrowni jądrowej, a jesienią ma przedstawić trzy potencjalne lokalizacje drugiego obiektu tego typu.

– Prowadzimy bardzo intensywne prace na rzecz wyboru drugiej lokalizacji. Liczymy na to, że w tym roku na jesieni przedstawimy listę skróconą trzech lokalizacji, w których będziemy prowadzić pogłębione badania – powiedział wiceprezes Polskich Elektrowni Jądrowych Łukasz Młynarkiewicz na konferencji polsko-ukraińskiej o energetyce E23: PL for UA.

– Liczymy, że jeszcze wcześniej wskażemy pięć lokalizacji, w których będziemy prowadzić badania terenowe. Na tę chwilę ta decyzja nie została podjęta. To decyzja rządu o znaczeniu geopolitycznym. W tej chwili brane są pod uwagę trzy technologie: amerykańska, francuska i koreańska – dodał Młynarkiewicz.

Polska chce mieć pierwszy reaktor w 2033 roku i 6-9 GW energetyki jądrowej w 2043 roku. Budowa pierwszego obiektu w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino ma ruszyć w 2026 roku.

Wojciech Jakóbik

Polacy zapraszają Ukraińców do budowy hubu jądrowego z USA

Artykuł Jesienią poznamy trzy potencjalne lokalizacje drugiej elektrowni jądrowej w Polsce pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.