„Gdybyśmy chcieli zrezygnować z polityki klimatycznej byłoby to jednoznaczne z wyjściem z UE”. Pokrętne i kuriozalne słowa premiera

– Gdybyśmy chcieli zrezygnować z polityki klimatycznej UE byłoby to jednoznaczne z wyjściem z Unii Europejskiej – powiedział w opublikowanym w środę na „Elektryfikacja podcast Jakuba Wiecha” premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dodał, że nie da się wepchnąć w narrację Polexitu. 

Zdaniem premiera Morawieckiego „brutalna polityka klimatyczna Unii Europejskiej”, prowadzi do tego, że koszty uprawnień do emisji 1 tony CO2 oscylują wokół 100 euro, a to powoduje, że energetyka węglowa przestaje być opłacalna.

– Ponieważ polityka klimatyczna UE jest rdzeniem polityki gospodarczej całej UE i wszyscy, którzy znają się na UE, wiedzą, że gdybyśmy sobie chcieli wyjść z polityki klimatycznej, tak po prostu zrezygnować z polityki klimatycznej UE, byłoby to jednoznaczne z wyjściem z Unii Europejskiej de facto – stwierdził Morawiecki. Zwrócił uwagę, że ci, którzy tak mówią, „radykałowie, z jednej czy drugiej strony, albo świadomie, albo nie świadomie chcą nas wepchnąć w narracje Polexitu”.

– Ja nie dam się wepchnąć w narrację Poleksitu i wolę manewrować między tymi skałami, czasami ostrymi wystającymi skałami ponad wody. I co nam się do tej pory całkiem nieźle udaje, niż dać się wpuścić w taką pułapkę – podkreślił.

Zapytany czy to oznacza, że nie popiera „narracji zniesienia ustawą dyrektywy ETS”, premier Morawiecki odpowiedział: „To nie jest możliwe w planie europejskim. To proponują ci, którzy albo nie mają wiedzy, albo mają po prostu złą wolę w tej kwestii”. (PAP).

Powstaje pytanie: ile jeszcze Polacy mają jeszcze zapłacić za to, że premier nie wyobraża sobie świata poza UE, a tym samym poddaje Ojczyznę św. Jana Pawła II pod zielono-czerwono-tęczową dyktaturę postępowych pomyleńców?

 

Nadchodzi totalne zniewolenie?! Ta publikacja rozwieje wątpliwości – zapraszamy na konferencję

Zrównoważony rozwój. Ten RAPORT obnaża GLOBALISTÓW [KWAŚNIEWSKI, WARZECHA, STELMACH, MAJEWSKI]

NADCHODZI ZIELONY KOMUNIZM? Warzecha, Cukiernik i inni obnażają kłamstwo ZIELONEJ TRANSFORMACJI!

Zielony komunizm. Energetyczna katastrofa na własne życzenie?

Artykuł „Gdybyśmy chcieli zrezygnować z polityki klimatycznej byłoby to jednoznaczne z wyjściem z UE”. Pokrętne i kuriozalne słowa premiera pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.