Konsultacje w sprawie obwodnicy Szczebrzeszyna. Przedstawiono 3 warianty

Konsultacje w sprawie budowy obwodnicy Szczebrzeszyna w ciągu drogi krajowej nr 74 odbyły się dziś (14.03) w miejskim ratuszu.

Z kilku poprzednio zaproponowanych mieszkańcom gminy Sułów i Szczebrzeszyna wariantów na spotkaniu przedstawiono trzy, które omijają obszary zabudowane.

– Nowa koncepcja obwodnicy jest zdecydowanie korzystniejsza – zaznacza zastępca wójta gminy Sułów, Janusz Stańczyk. – Wymaga dopracowania, są niewielkie uwagi dotyczące skrzyżowania z obecną drogą powiatową, a byłą drogą wojewódzką nr 848 między miejscowościami Szczebrzeszyn a Rozłopy. 

CZYTAJ: „To historyczny dzień dla nas wszystkich”. W Osuchach powstanie Muzeum Partyzantów Polskich

– Wszystkie trzy warianty spotykają się w jednym punkcie, w Michalowie, w bliskim sąsiedztwie gospodarstw domowych. Po wybudowaniu w tym miejscu ronda czy skrzyżowania odległość od domów będzie wynosiła 50-70 metrów i dlatego wnioskowałem o zmianę – mówi mieszkaniec Michalowa, Janusz Kukiełka. – Jakby przesunąć to o jakieś 400 metrów dalej, gdzie między budynkami jest przestrzeń 600 metrów, to wtedy mamy gwarancję, że będzie jakieś 100-200 metrów do skrzyżowania. Na pewno dalej będzie to uciążliwe, ale nie tak, jak w sytuacji, gdyby było blisko.

Uwagi i wnioski w sprawie budowy obwodnicy Szczebrzeszyna można przesłać do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie do 31 marca pocztą lub mailem (ul. Ogrodowa 21, 20-075 Lublin; e-mail: [email protected]). Rozpatrywane będą wnioski zawierające imię, nazwisko, adres i podpis wnioskodawcy. 

AP / opr. WM

Fot. GDDKiA / Łukasz Minkiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.