Historyczny wyczyn Stefana Krafta. Wyprzedził Adama Małysza

Stefan Kraft zajął drugie miejsce we wtorkowym konkursie w Lillehammer. Było to 93. podium w karierze austriackiego skoczka, dzięki czemu pod tym względem wyprzedził Adama Małysza w historycznej klasyfikacji.

Obecny sezon jest dla Stefana Krafta znakomity. Austriacki skoczek najprawdopodobniej już tylko z Halvorem Egnerem Granerudem będzie się bił o wygraną w Raw Air 2023, a do tego zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i do drugiego Dawida Kubackiego traci już tylko 122 punkty.

Znakomity sezon Stefana Krafta

Austriacki skoczek przystąpił do rywalizacji w norweskim cyklu w znakomitej dyspozycji. Na obiekcie w Oslo zajął drugie i pierwsze miejsce, natomiast w pierwszym konkursie w Lillehammer tylko nieznacznie ustąpił Halvorowi Egnerowi Granerudowi.

Łącznie w tym sezonie Kraft już 12 razy stawał na podium konkursów zaliczanych do Pucharu Świata. Poza Raw Air, wygrywał również konkursy w Ruce i Sapporo, zajmował drugie miejsce w Ruce i Bad Mitterndorf, a także był trzeci w Wiśle, Titisee-Neustadt, Zakopanem, Bad Mitterndorf i Lake Placid.

TOP3 – WC/#RawAir #Lillehammer 14.03.2023:

1. Halvor Egner #Granerud
2. Stefan #Kraft
3. Manuel #Fettner

Congratulations! #skijumpingfamily pic.twitter.com/wZ6Ra8vEjt

— Skijumping.pl (@Skijumpingpl) March 14, 2023

Kraft wyprzedził Małysza

Drugie miejsce we wtorkowych zawodach w Lillehammer było już 93. podium Austriaka w konkursach Pucharu Świata. Dzięki temu udało mu się przekroczyć kolejną granicę – w klasyfikacji wszechczasów wyprzedził tym samym Adama Małysza, który 92 razy zajmował jedno z trzech czołowych miejsc.

Obecnie Kraft zajmuje drugie miejsce i do liderującego Janne Ahonena traci już tylko 15 konkursów, w których znalazłby się na podium.

1. Janne Ahonen (Finlandia) – 108 razy na podium
2. Stefan Kraft (Austria) – 93
3. Adam Małysz (Polska) – 92
4. Gregor Schlierenzauer (Austria) – 88
5. Kamil Stoch (Polska), Simon Ammann (Szwajcaria) – 80
7. Thomas Morgenstern (Austria), Matti Nykaenen (Finlandia) – 76
9. Jen Weissflog (Niemcy) – 73
10. Andreas Goldberger (Austria), Noriaki Kasai (Japonia) – 63

Spośród wciąż rywalizujących zawodników, w czołowej 10. tego zestawienia, poza Kraftem, znajduje się jeszcze tylko dwóch skoczków. Są to Kamil Stoch i Simon Ammann, którzy stawali na podium po 80 razy w karierze.

Raw Air 2023: Aktualna klasyfikacja. Kubacki traci szansę na podium?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.