Furia lewicy, nadzieja obrońców życia. Komentarze po wyroku dla aborcyjnej aktywistki

Być może wyrok w sprawie Justyny Wydrzyńskiej to przełomowy moment w kwestii respektowania prawnej ochrony nienarodzonych w Polsce – mają nadzieję obrońcy cywilizacji życia. Aborcjoniści wulgarnie obrażają… Polskę.

 

„Oskarżona, jak i całe środowisko aktywistów aborcyjnych, od lat zajmują się promocją aborcji, w tym aborcji farmakologicznej, drwiąc z doskonale im znanego, obowiązującego w Polsce prawa. Brak stanowczej reakcji ze strony wymiaru sprawiedliwości w takiej sytuacji oznaczałby przyzwolenie dla tworzenia się w Polsce klimatu lekceważenia prawa wbrew konstytucyjnym standardom chroniącym życie. Wyrok w sprawie Justyny Wydrzyńskiej należy zatem uznać za istotny krok w kierunku realnego respektowania obowiązującego w Polsce prawa do życie nienarodzonych dzieci” – podkreśliła adwokat Magdalena Majkowska z instytutu Ordo Iuris, komentując wtorkowe skazanie aborcjonistki.

Wyrok skazujący w sprawie Justyny W. to istotny krok w kierunku realnego respektowania obowiązującego w Polsce prawa do życie nienarodzonych dzieci. Nie można dawać przyzwolenia dla lekceważenia prawa wbrew konstytucyjnym standardom chroniącym życie.

— Magdalena Majkowska (@MagdaMajkowska) March 14, 2023

„Bardzo niski wyrok za pomoc w zabójstwie, ale dobrze, że w ogóle jakiś” – zauważyła Zuzanna Wiewiórka z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

„ (…) jest wyrok skazujący za pomocnictwo w aborcji. Może symboliczny, ale ważne, że jest i będzie się czego w przyszłości chwycić. Na tyle ile znam sprawę. Aborcjonistkom trochę da do myślenia – to opinia Artura Stelmasiaka z Tygodnika „Niedziela”.

Kolejna dobra informacja – jest wyrok skazujący za pomocnictwo w aborcji. Może symboliczny, ale ważne, że jest i będzie się czego w przyszłości chwycić. Na tyle ile znam sprawę.

Aborcjonistkom trochę da do myślenia. https://t.co/iCfJnZoUgV

— Artur Stelmasiak #BabyLivesMatter (@ArturStelmasiak) March 14, 2023

„Nie wiecie czy większość Polaków zrobiłaby tak samo. Poza tym, pomoc w aborcji to pomoc w zabójstwie. Wyrok powinien być, jak za współudział w zasztyletowaniu drugiego człowieka. Bez względu na to, co kto ma obecnie w programie wyborczym” – zwrócił się do środowisk lewicowych Adam Gbiorczyk, prezes Stowarzyszenia KoLiber Leszno.

Nie wiecie czy większość Polaków zrobiłaby tak samo. Poza tym, pomoc w aborcji to pomoc w zabójstwie. Wyrok powinien być, jak za współudział w zasztyletowaniu drugiego człowieka. Bez względu na to, co kto ma obecnie w programie wyborczym.

— Adam Gbiorczyk (@AdamGbiorczyk) March 14, 2023

Zawrzało po drugiej strony frontu walki o prawo do życia.

Macierzysta organizacja skazanej, czyli bezkarny dotychczas Aborcyjny Dream Team wykorzystał głośny wyrok do wyrażenia swego stosunku wobec naszej Ojczyzny.

„Ten skandal to efekt faktycznego zakazu aborcji w Polsce zniesionego nawet w Argentynie-ojczyźnie Franciszka. Czy wpłynie to na mobilizację kobiet w wyborach?” – zastanawiał się lewicowy polityk Tadeusz Iwiński.

Sąd skazał Justynę Wydrzyńską na 8 mies. prac społecznych za „pomocnictwo w aborcji” drogą przekazania tabletek poronnych.Ten skandal to efekt faktycznego zakazu aborcji w Polsce zniesionego nawet w Argentynie-ojczyźnie Franciszka.Czy wpłynie to na mobilizację kobiet w wyborach?

— Tadeusz Iwiński (@TadeuszIwinski) March 14, 2023

Poseł Lewicy Katarzyna Kotula nie wprost wskazała, że w kwestii ścigania pomocnictwa w aborcyjnej zbrodni przed polskimi sądami wciąż jeszcze bardzo wiele pracy: „Krótka przypominajka. Niezależnie od wyroku ws. Justyny będziemy wam pomagać w dostępie do aborcji!” – napisała parlamentarzystka na Twitterze.

Krótka przypominajka. Niezależnie od wyroku ws. Justyny będziemy wam pomagać w dostępie do aborcji! #solidarność #siostrzeństwo #empatia

— Katarzyna Kotula (@KotulaKat) March 14, 2023

Źródła: Facebook, Twitter, Ordo Iuris

RoM

Ważny wyrok w Warszawie. Aborcjonistka skazana za pomoc w zabiciu dziecka nienarodzonego

Artykuł Furia lewicy, nadzieja obrońców życia. Komentarze po wyroku dla aborcyjnej aktywistki pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.