Delegacja kobiet z Polski odwiedza Albany w ramach programu Open World

Troy – Pięć lat temu Jolanta Nisgodska została najmłodszą wybraną posłanką polskiego miasta Wrocławia.

A w zeszłym tygodniu wskoczyła do samolotu z pięcioma innymi bohaterkami z Polski i po raz pierwszy poleciała do Stanów. Ich miejsce docelowe: Dzielnica Stołeczna, gdzie delegacja podejmie rozmowy na temat kobiet w przedsiębiorczości.

Uczestnicy zostali wybrani przez Międzynarodowe Centrum Regionu Stołecznego, za pośrednictwem Otwartego Globalnego Programu Wymiany Biura Kongresu Międzynarodowego Przywództwa.

„Nie mogę się doczekać, aby zapytać polityków, jak próbują rozwiązać wszystkie problemy, na które zwraca się ich uwagę, a także interesuje mnie, w jaki sposób politycy w Stanach Zjednoczonych Ameryki znajdują sposoby, aby pomóc gejom i kobiety i jak one je wspierają” – powiedziała Niezgodska za pośrednictwem tłumacza.

Delegaci reprezentują różne dziedziny w sektorach politycznym, obywatelskim i biznesowym swoich społeczności, od usług finansowych po public relations, i wszyscy przybyli do Albany z określonymi celami rozwoju zawodowego i osobistego. Dla większości z nich lot na międzynarodowe lotnisko w Albany w ubiegły piątek był pierwszą wizytą w Stanach Zjednoczonych.

W poniedziałek po południu przedstawiciele Empire State Development zorganizowali konferencję z delegacją, aby zwrócić uwagę na ważne i wpływowe kobiety z obszaru D.C. oraz omówić zachęty i programy agencji rządowych, w tym Departamentu Nauki, Technologii i Innowacji (NYSTAR), Global NY Program Funduszu Grantowego oraz Regionalna Rada Rozwoju Gospodarczego.

Większość rozmów koncentrowała się wokół celu stanowego, jakim jest osiągnięcie 30 procent korzyści z firm należących do mniejszości i kobiet na kontraktach rządowych. „Dlaczego 30, a nie 50 procent, skoro mówimy o nierównościach?” zapytała kobieta.

Heidi Knobloch, tymczasowa dyrektor NYSTAR, odpowiedziała, że ​​ta polityka ma na celu przyciągnięcie i zatrzymanie większej liczby kobiet w dziedzinach prowadzonych głównie przez mężczyzn. „Transportujemy okręt wojenny” – powiedziała – „i nie jesteśmy na łodzi, na której moglibyśmy wylądować na dziesięciocentówce”.

Dyskusja była dopiero początkiem podróży delegacji po całym obszarze Waszyngtonu, która obejmie spotkania z wybranymi urzędnikami, dyskusję panelową z programem Times Union Women @ Work, wycieczkę po University of Albany Small Business Development Center oraz wydarzenia networkingowe z lokalnymi właściciele przedsiębiorstw. Ich pracowity tydzień zakończy się w sobotę pożegnalnym przyjęciem i koktajlem w Polish American Community Center.

Mimo że było to tylko jednodniowe doświadczenie, uczestnicy opuścili okrągły stół z większym zrozumieniem sposobów, w jakie rządy stanowe mogą wdrażać polityki skoncentrowane na promowaniu przywództwa kobiet na rynku pracy — rozmowy, na których mają nadzieję oprzeć się po powrocie do Polski, aby wprowadzić zmiany po obu stronach . na poziomie lokalnym i krajowym.

„Bardzo doceniam Twoje zainteresowanie historią kobiet” – powiedziała Katarzyna. „W naszym kraju stawiamy tylko małe kroki. Wszystkie zagadnienia historii kobiet są w całości oparte na indywidualnej pracy i nie są powiązane z żadnymi organizacjami ani programami rządowymi”. Trzeciak, właściciel biura rachunkowego i radca miejski.

Program Open World został ustanowiony przez Kongres w 1999 roku i umożliwia uczestnikom programu zdobycie rozległej wiedzy na temat amerykańskiej polityki, odpowiedzialnego zarządzania i dyplomacji obywatelskiej podczas goszczenia w domu przez amerykańskie rodziny. Aby dowiedzieć się więcej o Open World, odwiedź program strona internetowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.