Wolny dołącza do Stocha. Nie wystąpi na zawodach w Lake Placid

Polski Związek Narciarski ogłosił już kadrę skoczków narciarskich, która uda się na zawody w Lake Placid. Potwierdzono, że Kamil Stoch odpocznie i nie poleci wraz z kolegami do Stanów Zjednoczonych. Na liście nie znalazł się również Jakub Wolny, który znajduję się w słabszej formie.

Kamil Stoch i Jakub Wolny nie polecą z kadrą do USA

Pięciu skoczków będzie reprezentować nasz kraj na zawodach Pucharu Świata w LaKE Placid. Do Ameryki Północnej z Polski udadzą się: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Jan Habda. Na liście powołanych zabrakło miejsca dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha. Było to jednak do przewidzenia.

Polski skoczek odpuści zawody w Stanach Zjednoczonych, aby w pełni skupić się na treningu i odbudowaniu formy. Ostatnie wyniki uzyskiwane przez 35-latka były poniżej oczekiwań i dlatego postanowiono, że po fatalnych skokach Stocha w Willingen odpocznie i potrenuje w Polsce. Wszystko po to, aby mistrz był gotowy do końcówki sezonu 2022/2023.

Thomas Thurnbichler postanowił również nie zabierać do Stanów Zjednoczonych Jakuba Wolnego. Ten w bieżącej kampanii spisuje się naprawdę słabo i ani razu nie zakwalifikował się do drugiej serii zmagań. Do kadry na ich miejsce wskoczyli natomiast Tomasz Pilch i Jan Habdas.

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich na zawody PŚ w Lake Placid:
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Aleksander Zniszczoł
Paweł Wąsek
Tomasz Pilch
Jan Habdas

— Polski Związek Narciarski (@pzn_pl) February 6, 2023

Po ostatnich zawodach Stoch wypadł z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W tym momencie 35-latek znajduję się na jedenastej pozycji. Jego dorobek to 423 punkty. Na drugim miejscu znajduje się Dawid Kubacki (1278), natomiast na piątej plasuje się Piotr Żyła (804).

Stoch bez kwalifikacji w Willingen. Mistrz olimpijski opuści zawody w Lake Placid

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.