Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie! Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zabiło ponad 2300 osób

„Liczba ofiar śmiertelnych w południowo-wschodniej Turcji wzrosła do 1498, ranne są 7634 osoby”, poinformowała w poniedziałek turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD). „Co najmniej 810 osób zginęło w Syrii”, podało ministerstwo zdrowia w Damaszku.

Orhan Tatar, szef departamentu AFAD zajmującego się trzęsieniami ziemi, powiedział mediom, że wstrząsy zniszczyły 2834 budynki. Sprecyzował, że było 120 wstrząsów wtórnych.

Kataklizm dotknął również północno-zachodnią Syrię, w której zginęło, według najnowszego bilansu tamtejszego ministerstwa zdrowia, 810 osób, a 1315 jest rannych.

Hipocentrum trzęsienia, które nastąpiło o godz. 4.17 czasu lokalnego (godz. 2.17 w Polsce), znajdowało się na głębokości 10 km, 37 kilometrów na północy zachód od liczącego ok. 2 mln mieszkańców tureckiego miasta Gaziantep, położonego blisko granicy z Syrią – przekazało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Pierwotne wstrząsy miały magnitudę 7,8. Po nich doszło do co najmniej 20 wstrząsów wtórnych; najsilniejsze o magnitudzie 6,6. Wstrząsy odczuwalne były także w Egipcie, Libanie i na Cyprze. (PAP)

 

Umrzesz. Na pewno jesteś na to gotowy? [NOWY FILM PCH24]

[ŚWIADECTWO KAPŁANA Z HOSPICJUM] W chwili śmierci toczy się straszliwa walka o duszę!

Artykuł Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie! Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zabiło ponad 2300 osób pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.