Policja wyłapywała pijanych kierowców

Przez ostatnie dni Policja prowadziła działania związane z bezpieczeństwem na drogach. Wykonano łącznie 1250 kontroli stanu trzeźwości – nie wszyscy wyszli obronną ręką.

Policjanci zatrzymali 6 osób, które kierowały pojazdem pod działaniem alkoholu. Jeden z nich został zatrzymany w sobotę, tuż przed godziną 9:00 w Skoroszycach. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. 59- letni mężczyzna został poddany badaniu na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nysie.

Z kolei dziś (6 lutego) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin porannych przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”

W trakcie akcji skontrolowali blisko 650 kierujących. Jak się okazało, 3 osoby odważyły się prowadzić pojazd pod działaniem alkoholu. Niechlubną rekordzistką zatrzymaną podczas akcji była mieszkanka powiatu nyskiego, która kierowała osobowym fordem. 44- latka w organizmie miała 2 promile alkoholu. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania.

Komenda Powiatowa Policji w Nysie

Przypominamy, za popełnione przestępstwo poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Artykuł Policja wyłapywała pijanych kierowców pochodzi z serwisu NYSA INFO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.