Jest decyzja. Patryk Rombel nie będzie prowadził reprezentacji Polski

Patryk Rombel nie będzie dłużej prowadził drużyny narodowej szczypiornistów. Kontrakt trenera wygasa pod koniec marca, a Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował oficjalnie, że nie przedłuży umowy z 39-latkiem.

Patryk Rombel żegna się z reprezentacją po czterech latach

W poniedziałek Patryk Rombel miał spotkać się z Radą Trenerów i zarządem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Celem było przedstawienie wizji dotyczącą dalszej przyszłości biało-czerwoną kadry. Po rozmowie miało nastąpić oficjalne podjęcie decyzji, czy 39-latek będzie mógł dalej prowadzić reprezentacje Polski szczypiornistów.

Teraz PZN oficjalnie poinformował, że nie zamierza przedłużać umowy z Patrykiem Romblem, która wygasa już pod koniec marca. Oznacza to, że selekcjoner pożegna się z naszą reprezentacją narodową. Głównym powodem rozstania z 39-latkiem mają być słabe występy Polaków na zakończonych niedawno mistrzostwach świata 2023, które nasz kraj organizował razem ze Szwecją.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni musieli zadowolić się zajęciem na mundialu dopiero 15. miejsca. Wcześniej nie było lepiej. Pod wodzą Rombla Polacy zajęli 12. lokatę na mistrzostwach Europy 2021, czy też 13. pozycję na MŚ 2021.

Decyzją Związku Piłki Ręcznej w Polsce kontrakt z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużony. Dziękujemy za dotychczasową pracę z reprezentacją i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej. pic.twitter.com/G1X9osNkvJ

— Handball Polska (@handballpolska) February 6, 2023

Patryk Rombel prowadził reprezentację Polski od lutego 2019 roku. Wówczas zastąpił na stanowisku Piotra Przybeckiego. Wcześniej przewodził kadrze B. Do sztabu szkoleniowego drużyny narodowej dołączył natomiast już w 2016 roku. Wcześniej, jako zawodnik, związany był przez całą karierę z drużyną MMTS Kwidzyn.

Kto może zastąpić Patryk Rombla? „Marcin Lijewski to idealny kandydat”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.