Glik i Kubica mają nowego trenera. Zastąpił Fabio Cannavaro

W miniony weekend ze stanowiskiem opiekuna Benevento Calcio rozstał się Fabio Cannavaro. Byłego mistrza świata zastąpi Roberto Stellone. We włoskim klubie będzie miał okazję pracować m.in. z dwoma Polakami, czyli Kamilem Glikiem oraz Krzysztofem Kubicą. 

Roberto Stellone przejmuje drużynę po Fabio Cannavaro

Fabio Cannavaro przejął stery Benevento pod koniec września zeszłego roku. Czarownicy pod wodzą legendarnego włoskiego obrońcy nie spisywali się jednak dobrze. W siedemnastu spotkaniach pod wodzą Cannavaro osiągnęli marną średnią wynoszącą 0,94 punktu na mecz. W związku z tym władze klubu podjęły decyzję o zwolnieniu trenera, jego asystenta oraz dyrektora sportowego.

– Klub dziękuje trenerowi, jego zastępcy i dyrektorowi sportowemu za pracę wykonaną z zaangażowaniem i maksymalnym profesjonalizmem, życząc wszystkim wszystkiego najlepszego w kontynuacji swoje kariery – napisało Benevento.

Klub już potwierdził, że następcą Fabio Cannavaro zostanie Roberto Stellone. Nowy opiekun Czarownic poprzednio prowadził Regginę, z którą rozstał się pod koniec czerwca 2022 roku. Wcześniej pracował w Ascoli, Arezzo, Palermo, Bari i Frosinone.

ROBERTO STELLONE E’ IL NUOVO MISTER DELLA PRIMA SQUADRA – https://t.co/TlEDATflLZ società Benevento Calcio comunica di aver affidato la c… pic.twitter.com/JnhHNahfLx

— TV7 (@TV7Benevento) February 6, 2023

W ostatnim z wymienionych kubów Stellone pracował aż 4 lata. Z Frosinone zaliczył aż 159 spotkań. Udało mu się poprowadzić klub również podczas jednego sezonu w Serie A. Teraz zadaniem 45-latka będzie pomóc w utrzymaniu Benevento w Serie B. W tym momencie klub znajduję się w strefie spadkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.