Chcąc chronić oszczędności przelał oszustom blisko 90 tysięcy złotych

Chcąc chronić oszczędności przelał oszustom blisko 90 tysięcy złotych
Data publikacji 06.02.2023

Tym razem ofiarą oszustów padł 50-letni mieszkaniec Hajnówki. Mężczyzna uwierzył rzekomemu pracownikowi banku, że ktoś próbował wykonać podejrzany przelew z jego firmowego konta oraz zaciągnąć na jego dane pożyczkę. Hajnowianin chcąc chronić swoje oszczędności wpłacił na podane przez oszustów „bezpieczne konta” blisko 90 tysięcy złotych.Oszuści nie odpuszczają i próbują różnych metod, aby wyłudzić pieniądze. W weekend do hajnowskich policjantów zgłosił się 50-latek. Z jego relacji wynikało, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za pracownika banku. Powiedział, że ktoś próbował z jego firmowego konta wykonać przelew na podejrzany rachunek oraz złożył w jego imieniu wniosek o kredyt. Dodał, że teraz konieczne jest zabezpieczenie oszczędności i przekierował rozmowę do działu technicznego. Tym razem rzekoma pracownica banku zaproponowała 50-latkowi zabezpieczenie oszczędności na zastępczych rachunkach. Miały zostać dodane do jego głównego konta bankowego. Mężczyzna chcąc chronić swoje oszczędności postępował zgodnie z jej instrukcjami. Na wskazane przez kobietę konta hajnowianin dwukrotnie przelał po blisko 45 tysięcy złotych. Gdy 50-latek próbował ponownie zalogować się na firmowe konto okazało się, że dostęp do rachunku został zablokowany. Mężczyzna poinformował o tym swoją rozmówczynię, a ta stwierdziła, że może być to przestępstwo. Dodała, że poinformuje o tym jeden z warszawskich komisariatów Policji. Chwilę później do hajnowianina zadzwonił mężczyzna podający za policjanta. Nalegał aby 50-latek odblokował dostęp do konta. Twierdził, że jest to konieczne w celu namierzenia sprawców, którymi mogą być również pracownicy banku. Wtedy 50-latek zorientował się, że prawdopodobnie ma do czynienia z oszustami. Rozłączył się i zadzwonił na infolinię swojego banku. W wyniku tego oszustwa mężczyzna stracił niemal 90 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych! Jeśli dzwoni do Ciebie pracownik banku i twierdzi, że Twoje oszczędności są zagrożone – rozłącz się i zadzwoń na infolinię banku, aby zweryfikować tę informację. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję dzwoniąc pod numer 112.

Źródło: Policja Podlaska

Artykuł Chcąc chronić oszczędności przelał oszustom blisko 90 tysięcy złotych pochodzi z serwisu Miejski Portal Informacyjny Bstok.pl Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.