„Barbarzyństwo najgorszego rodzaju” – biskup potępia radykalne „prawo” aborcyjne w stanie Minnesota

Gubernator amerykańskiego stanu Minnesota podpisał jedną z najradykalniejszych ustaw legalizujących zabijanie dzieci nienarodzonych. Morderstwo na żądanie, bez ograniczeń i do końca ciąży potępia jeden z lokalnych biskupów, piętnując barbarzyństwo nowego prawa i prosząc o modlitwę za nawrócenie serc i umysłów.

Ekstremiści aborcyjni z Minnesoty wprowadzili niczym nie skrępowane „prawo” do mordów prenatalnych, idąc w swoim szale zabijania jeszcze dalej, gdyż ustawa obwarowuje możliwość dokonania tzw. aborcji przez nieletnie dziewczęta bez zgody, a nawet wiedzy rodziców.

Po podpisaniu przez gubernatora Tima Waltza tej horrendalnej ustawy odezwę opublikował bp Robert Barron. – Chcę podzielić się z wami moim gniewem, moją frustracją z powodu tego straszliwego prawa, które właśnie zostało podpisane przez gubernatora Minnesoty – najbardziej ekstremalnego prawa aborcyjnego, które jest w księgach po odwróceniu Roe v. Wade – mówi.

– Ale najgorsze jest to, że zasadniczo ustawa zezwala na aborcję przez cały okres ciąży, aż do samego końca. I faktycznie, jeśli dziecko w jakiś sposób przeżyje nieudaną aborcję, prawo zabrania teraz prób ratowania życia tego dziecka – relacjonuje hierarcha.

Bp Barron jest najwyraźniej zdumiony tym, jak daleko zaszło w Ameryce kłamstwo aborcyjne. – Nie wiem, dlaczego tak naprawdę dyskutuje się o tym w naszym kraju, ale wydaje mi się to najgorszym rodzajem barbarzyństwa. I w imię nie wiem czego, subiektywizmu, wolności, wyboru i tego wszystkiego, akceptujemy tego rodzaju brutalność – zastanawia się bp Barron.

Friends, there is a morally outrageous bill that has now been signed into law by @GovTimWalz. This bill is the most radical abortion law in the country. We must continue to stand against this barbarism. Pray for the conversion of hearts and minds. pic.twitter.com/9A2CI3Xq5w

— Bishop Robert Barron (@BishopBarron) February 1, 2023

Głos w sprawie zabrała także dyrektor organizacji pro-life Minnesota Citizens Concerned for Life (Obywatele Minnesoty Dbający o Życie) Cathy Blaeser. – Absolutystyczna polityka aborcyjna gubernatora Walza stawia Minnesotę w towarzystwie zaledwie garstki krajów na całym świecie, w tym Korei Północnej i Chin. To ekstremalne, nieludzkie i szkodliwe dla kobiet i dzieci, które zasługują na znacznie więcej – podkreśla działaczka.

Źródło: lifenews.com

FO

Dzieci do spowiedzi, lewica… też. Czego chcą naprawdę Betlejewski i spółka?

Artykuł „Barbarzyństwo najgorszego rodzaju” – biskup potępia radykalne „prawo” aborcyjne w stanie Minnesota pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.