Co planują globaliści? Światowe Forum Ekonomiczne ostrzega przed „katastroficznym wydarzeniem cybernetycznym”

Dyrektor zarządzający Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Jeremy Jurgens, powołując  ostrzegł, że „w ciągu najbliższych dwóch lat może nastąpić „katastrofalne wydarzenie cybernetyczne”. Swoje przewidywania oparł na sondażach badających obawy liderów z branży wysokich technologii.

„Najbardziej zdumiewające odkrycie, jakiego dokonaliśmy to fakt, że aż 93 proc. cyberliderów oraz 86 proc. liderów biznesu cybernetycznego wierzy, że geopolityczna niestabilność doprowadzi do wydarzenia cybernetycznego o katastrofalnych skutkach prawdopodobnie już w przeciągu najbliższych dwóch lat” – Jurgens stwierdził podczas konferencji prasowej.

To znacznie przekracza wszelkie obawy, które widzieliśmy w dotychczasowych ankietach” – dodał przedstawiciel WEF.

„Cyberataki mogą rozprzestrzeniać się w nieprzewidywalny sposób” – stwierdził. „Widzieliśmy to w ataku ViaSat na Ukrainę, który początkowo miał na celu zamknięcie usług komunikacyjnych dla ukraińskiego wojska, ale także odciął część produkcji energii elektrycznej w całej Europie” – dodał.

WEF Managing Director Jeremy Jurgens said that “geopolitical instability makes a Catastrophic cyber event likely in the next two years.”

Another crisis that can be used by the globalists for more centralized control and “private-public partnerships.”#wef23 pic.twitter.com/zTQbRmgUIQ

— Andreas Wailzer (@Andreas_Wailzer) January 25, 2023

Jurgens oparł swoje oświadczenie na niedawnej ankiecie Global Cybersecurity Outlook 2023” przeprowadzonej przez forum z Davos wśród „cyberliderów” i „liderów biznesu”. W 2020 r. założyciel forum, Klaus Schwab podkreślał znacznie gorsze konsekwencje takiego wydarzenia w porównaniu z pandemią. „Kryzys związany z COVID-19 byłby pod tym względem postrzegany zaledwie jako niewielkie zakłócenie” – przekonywał podczas Cyber Polygon Conference.

„Wszyscy znamy, ale wciąż nie zwracamy na to wystarczającej uwagi, przerażający scenariusz kompleksowego cyberataku, który doprowadziłby do całkowitego zatrzymania dostaw energii, transportu, usług szpitalnych i całego naszego społeczeństwa” – stwierdził Schwab.

Jak widać, uwagę zwraca za to forum z Davos, gotowe wykorzystać spodziewany kryzys, podobnie jak dzisiaj wykorzystuje „kryzys klimatyczny” czy następstwa COVID-19, do zacieśnienia „współpracy publiczno-prywatnej” gdzie coraz większy głos, kosztem poszczególnych rządów zdobywają niewybieralne gremia eksperckie i ponadnarodowe korporacje.

Źródło: lifesitenews.com

PR

Schwab odcina się do Harariego? Władcy świata podzieleni w Davos!

 

Artykuł Co planują globaliści? Światowe Forum Ekonomiczne ostrzega przed „katastroficznym wydarzeniem cybernetycznym” pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.