Szał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk powodem kolejnego konfliktu?

Cristiano Ronaldo nie może pogodzić się z tym, że jego kariera piłkarska powoli dobiega końca. Media twierdzą, że Portugalczyk, kiedy tylko dowiedział się, iż usiądzie na ławce rezerwowych w meczu ze Szwajcarią, zagroził selekcjonerowi Fernando Santosowi opuszczeniem Kataru.

Cristiano Ronaldo nie może pogodzić się z rolą rezerwowego

Cristiano Ronaldo nie przeżywa najlepszego okresu w swojej karierze. Wręcz przeciwnie. Po nagłym odejściu z Juventusu 37-latek wylądował w Manchesterze United, ale tam nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia. W listopadzie klub poinformował, że rozwiązał z Portugalczykiem kontrakt. Ronaldo z Old Trafford odszedł skonfliktowany z władzami, trenerem i kolegami z drużyny.

Niedługo swojego gwiazdora mogą mieć dość również w kadrze narodowej. Dziennik „Record” donosi, że Cristiano Ronaldo nie mógł pogodzić się z informacją, że mecz 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze rozpocznie na ławce rezerwowych. Gdy Santos poinformował o tym 37-latka, ten miał być bardzo niezadowolony. Ponoć zagroził również selekcjonerowi, że jest gotów opuścić Katar.

Ostatecznie były piłkarz Manchesteru United miał odpuścić, aby nie eskalować konfliktu. Plotki podsycił jednak fakt, że w środę zawodnik zamiast treningu grupowego wybrał pracę na siłowni. Media twierdzą, że w szatni Portugalii konflikt pomiędzy 37-latkiem a resztą drużyny jest coraz bardziej widoczny. Natomiast sielankowy obraz, który widzimy na meczach, to jedynie zasłona dymna.

Piłkarza broni natomiast selekcjoner. Po meczu odniósł się on do zarzutów skierowanych wobec kapitana reprezentacji Portugalii. Fernando Santos stwierdził, że nie ma żadnych problemów w kontaktach z Ronaldo, a sam zawodnik nie miał uwag wobec tego, że będzie musiał zasiąść na ławce rezerwowych.

Fernando Santos on Cristiano Ronaldo:

„There is no problem with our captain. We’ve been friends for years. We spoke before the game and he had no issue with my decision. He’s an example.” pic.twitter.com/vzGNMXq8TQ

— LiveScore (@livescore) December 6, 2022

Warto dodać, że odsunięcie Cristiano Ronaldo od wyjściowej jedenastki poskutkowało znakomitym rezultatem. Portugalia w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze pokonała Szwajcarów aż 6:1. Na murawie w zastępstwie za 37-latka grał Goncalo Ramos. Kapitan reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego na boisku zameldował się dopiero w drugiej połowie.

To ma być następca Cristiano Ronaldo. Manchester United już wybrał

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.