Lubelskie: długie kolejki na polsko-ukraińskich przejściach granicznych

Prawie dobę muszą czekać kierowcy ciężarówek na wjazd do Polski na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem. W kolejce stoi około 300 pojazdów. W przeciwnym kierunku w 7-godzinnej kolejce stoi około 100 ciężarówek.

– W cierpliwość trzeba się też uzbroić na pozostałych przejściach granicznych z Ukrainą w naszym regionie – mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Michał Deruś. – Na przejściu Dorohusk-Jagodzin na wjazd do Polski oczekuje 570 samochodów ciężarowych. Należy oczekiwać 22 godziny. Natomiast na wyjazd z Polski takich samochodów jest 170, trzeba oczekiwać około 7 godzin. Jeśli chodzi o przejście graniczne Zosin-Ustiług, na wjeździe do Polski odprawy odbywają się na bieżąco. Na kierunku wywozowym z Polski oczekuje około 40 pojazdów ciężarowych. Szacowany czas oczekiwania to 4 godziny. Dołhobyczów-Uhrynów – tutaj odprawy do Polski odbywają się na bieżąco. Na kierunku wywozowym w tym momencie oczekuje około 20 pojazdów ciężarowych. Szacowany czas oczekiwania to 2 godziny.

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie na wjazd do Polski oczekuje 450 pojazdów, a szacowany czas oczekiwania to 10 godzin. W przeciwnym kierunku ustawiło się 600 ciężarówek, a na odprawę trzeba czekać 20 godzin.

MaTo / opr. WM

Fot. archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.