„Znajomi z telewizorka” w MBP

„Znajomi z telewizorka” w MBP

Miś Uszatek, Miś Coralgol czy Bolek i Lolek – to tylko niektóre z bajkowych postaci, jakie możemy spotkać w stalowowolskiej bibliotece. A to dlatego, że od kilku dni eksponowana jest tam wystawa planszowa „Znajomi z telewizorka” Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

– Część postaci z bajek znana jest dzieciom, część przybliżamy, opowiadając historię powstania danej bajki – opowiadają bibliotekarki. Oprócz wspomnianej dwójki misiów czy sympatycznych braci na wystawie zobaczymy choćby Koziołka Matołka, Muminki czy Wilka i zająca. Jest sympatyczny pingwinek Pik Pok, postaci stworzone przez rysownika Bohdana Butenko czy uwiecznieni na tytułowej planszy Jacek i Agatka.

Nic dziwnego, że przy planszach zatrzymują się również dorośli czytelnicy i z rozrzewnieniem wspominają swoje dzieciństwo i miłe chwile spędzone z ulubionymi bohaterami bajek animowanych.

To już trzecia wystawa, jaką stalowowolskiej MBP udostępniło rzeszowskie Muzeum Dobranocek. Wcześniej eksponowano taką dotyczącą popularnych Smerfów i ich twórcy Peyo oraz czasopisma dla dzieci „Miś”. „Znajomi z telewizorka” dostępni będą przynajmniej do końca 2022 roku na 2 piętrze budynku przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.