Włochy: Deputowany zawiesił się w obowiązkach służbowych

Członek włoskiej Izby Deputowanych Aboubakar Soumahoro zawiesił swoją funkcję reprezentanta Parlamentu. Powodem jest toczące się śledztwo przeciwko jego żonie i teściowej.

 

Włoski deputowany Aboubakar Soumahoro sam zawiesił swoje obowiązki służbowe związane z grupą parlamentarną, Sojuszu Zielonych i Lewicy, ze względu na trwające dochodzenie w sprawie spółek jego żony i teściowej, które miały nie płacić pracownikom, uchylać się od płacenia podatków i sprawiać, że migranci zakwaterowani w placówkach finansowanych ze środków publicznych żyli w drastycznych warunkach.

„Z dużą dozą swobody Aboubakar Soumahoro poinformował nas o swojej decyzji zawieszenia działalności w grupie parlamentarnej Alleanza Verdi Sinistra”, ogłosili Angelo Bonelli, Nicola Fratoianni i Luana Zanella, przedstawiciele partii Europa Verde, Sinistra Italiana i Avs. „Szanujemy ten wybór (…) nawet jeśli nie jest on wymagany”, dodali.

Śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości dotyczy spółdzielni Karibu i Consorzio Aid, które są powiązane z jego żoną i teściową. Kooperatywa zajmuje się „przyjmowaniem i usługami integracyjnymi osób ubiegających się o azyl, uchodźców politycznych i imigrantów” w ramach projektu powszechnego przyjmowania osób ubiegających się o azyl i uchodźców (Sprar).

Około trzydziestu byłych podopiecznych obiektów zarządzanych przez spółdzielnie, w tym nieletnich, zgłosiło do związków zawodowych i do prasy w związku z „niedopuszczalnymi warunkami” spowodowanymi brakiem elektryczności, ubrań, żywności, wody i „kieszonkowego”, które powinno wynosić 10 euro dziennie.

W świetle tych doniesień, które wciąż są przedmiotem śledztwa, włoska opinia publiczna była oburzona luksusowym stylem życia prowadzonym przez żonę deputowanego, którym afiszowała się, zamieszczając zdjęcia na portalach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.