Raport: Włosi z powodu wysokich rachunków ograniczają używanie… piekarnika i żelazka

Z powodu wysokich rachunków za prąd połowa Włochów ograniczyła używanie sprzętów takich jak elektryczny piekarnik czy żelazko; jeszcze więcej osób oszczędza na ogrzewaniu – to rezultaty sondażu przedstawione w raporcie na temat postawy obywateli wobec kryzysu energetycznego.

W raporcie, opracowanym między innymi przez ośrodek badań społecznych Censis odnotowano, że 50 procent mieszkańców Włoch postanowiło ograniczyć włączanie piekarnika lub w ogóle zrezygnować z korzystania z niego. Ponad jedna trzecia rzadziej gotuje na gazie. Są wśród nich w większości rodziny o niskim dochodzie. 32 procent oszczędzających gaz to rodziny o wysokich dochodach.

55 procent Włochów ograniczyło włączanie kaloryferów i piecyków elektrycznych chcąc jak najwięcej zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Zwraca się uwagę na istotną zmianę w wielu innych codziennych czynnościach. 45 procent osób mniej prasuje, a jedna trzecia rezygnuje częściej z suszarki do włosów. Około 40 procent rzadziej używa odkurzacza i pralki.

Ponadto w obecnym roku, uznanym we Włoszech za najbardziej gorący w historii, 47 procent mieszkańców kraju zrezygnowało z włączania latem klimatyzacji w domu.

Źródło: PAP

Artykuł Raport: Włosi z powodu wysokich rachunków ograniczają używanie… piekarnika i żelazka pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.