„Przez Powiat Nyski rowerem po zdrowie”

“Opolskie na rowery” – zadanie “Przez powiat nyski rowerem po zdrowie” finansowane jest przez Samorząd Województwo Opolskie.

Na początku pojawił się pomysł na wspólne, niebanalne upamiętnienie „obrony województwa opolskiego”. Z tej okazji – święta naszego regionu Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła zaprosił stowarzyszenia i organizacje pozarządowe do organizacji 23 wycieczek rowerowych po Opolszczyźnie.

Członkowie stowarzyszenia Pozytywni zorganizowali na terenie powiatu nyskiego dwie wycieczki rowerowe, w których w sumie uczestniczyło 180 osób.

16 lipca 2033 r. na parkingu przy Hali Nysa na ulicy Sudeckiej zebrali się miłośnicy dwóch kółek, zdrowego i aktywnego trybu życia, aby wziąć udział w wycieczce rowerowej dookoła Jeziora Nyskiego. Start uczestników poprzedził instruktaż przeprowadzony policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy Policji oraz Pana Tadeusza Dunata, który ruchu drogowym wie chyba wszystko. Każdy z uczestników otrzymał mapę trasy, okolicznościową przypinkę oraz napoje na drogę. Wystartowaliśmy punktualnie o 11.00 i trasą wokół Jeziora Nyskiego przez Siestrzechowice pojechaliśmy do Otmuchowa, a na trasie nie zabrakło przygód i niespodzianek.

W Otmuchowie był czas na zwiedzanie Zamku, do spotkania i rozmów oraz czekał na nas pyszny posiłek. Po regeneracji sił ruszyliśmy w dalszą drogę przez Wójcice, Głębinów do nyskiej woprówki w Skorochowie, gdzie czekał nas owocowy bufet. Pomimo, że każdy w nogach miał prawie 40 kilometrów, wszyscy tryskali humorem. Każdy z uczestników na zakończenie otrzymał pamiątkę rowerową z wycieczki, ubezpieczenie oraz bezcenne wrażenia związane z zabawą na 2 kółkach!

Dziękujemy każdemu że 110 uczestników, że zechcieli spędzić z nami te sobotnie popołudnie na dwóch kółkach. Byli z nami Przyjaciele z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nysie, Goście z powiatu brzeskiego, liczna grupa z Grodkowa i Głuchołaz po prostu starsi i młodsi sympatycy aktywnego trybu życia.

Trud organizacyjny i logistyczne przygotowanie wycieczki oraz serwis rowerowy na całej trasie wzięli na siebie Piotr Tarapata oraz Krzysztof Kliś. Szczególne podziękowania należą się ratownikom z WOPR Nysa, którzy służyli gotowością w niesieniu pomocy medycznej.

Artykuł „Przez Powiat Nyski rowerem po zdrowie” pochodzi z serwisu NYSA INFO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.