Oddaliśmy już ponad 200 litrów krwi

W ubiegłą środę w Urzędzie Gminy Długołęka odbyła się 14. Akcja oddawania krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Długołęka. Organizatorzy liczyli, że podczas akcji uda się złamać barierę 200 litrów oddanych podczas ich akcji. Tak tez się stało!

­– Dziękuję organizatorom, a także 52 osobom, które przyszły dziś z chęcią podzielenia się tym bezcennym płynem. Cieszę się, że przychodzą nowe osoby i mam nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych akcjach. Następna okazja będzie 23 stycznia i już teraz zapraszam serdecznie do dołączenia do zaszczytnego grona honorowych dawców krwi – mówił po akcji Wojciech Błoński, Wójt Gminy Długołęka.

Ostatecznie podczas akcji udało się zebrać ponad 20 litrów krwi, która z pewnością przyczyni się do ratowania ludzkiego życia. Aż 10 osób oddawało krew pierwszy raz i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Zapraszamy na profil Gminy Długołęka na Facebooku, gdzie znajdziecie więcej zdjęć z wydarzenia. Tam też pojawi się informacja o następnej akcji.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Messenger

Artykuł Oddaliśmy już ponad 200 litrów krwi pochodzi z serwisu Radio Rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.