XV Łazarski Turniej Dwóch Ogni dla dziewcząt za nami

Informacja prasowa tekst Tomasz Woźniak , zdjęcia organizator

Dziewczęta z klas piątych i szóstych z łazarskich szkół podstawowych wzięły udział w XV Łazarskim Turnieju Dwóch Ogni, który odbył się w Zespole Szkół nr 8 w Poznaniu. Złote medal wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 26.

Cykl łazarskich turniejów sportowych dla szkół podstawowych zainaugurowano turniejem dwóch ogni, w którym wystąpiły: Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 26, SMS Szkoła Podstawowa nr 69 i Szkoła Podstawowa nr 77. Każda drużyna składała się z 5 uczennic z klas piątych i 5 uczennic z klas szóstych, a rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” zgodnie z ideą fair-play.

– Cieszymy się, że mający już długą historię cykl turniejów sportowych startuje po raz kolejny, a w pierwszym turnieju mamy tak liczną obsadę. Do czerwca 2023 roku zainteresowane szkoły podstawowe będą rywalizować w takich dyscyplinach sportowych jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, lekka atletyka czy halowa piłka nożna. Łazarskie Turnieje Sportowe pokazują, że sport jest skutecznym narzędziem wychowawczym i znakomicie integruje dzieci z dzielnicy – mówi dyrektor Tomasz Woźniak z Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu.

Mistrzowskiego tytułu broniła drużyna SMS SP nr 69, ale w tym roku szkolnym musiała uznać wyższość reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 26, która odniosła komplet zwycięstw i gospodarze zajęli drugie miejsce. Brązowe medale powędrowały do Szkoły Podstawowej nr 77, a czwarte miejsce zajęły dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 9. Wiadomo już, że kolejny turniej odbędzie się w styczniu 2023 i będzie to turniej halowej piłki nożnej dla chłopców z klas IV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.