Szymon Marciniak poprowadzi hit na MŚ 2022! Zaraz po meczu Polaków

Wiadomo już kiedy jedyny polski sędzia główny obecny na Mistrzostwach Świata w Katarze rozpocznie swoją pracę na turnieju. Szymon Marciniak poprowadzi spotkanie grupy D pomiędzy reprezentacjami Francji oraz Danii. Przy liniach bocznych wspierać go będą Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Sokolnicki. Mecz ten odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00.

Polacy posędziują w meczu Francja – Dania

Nazwisko Szymona Marciniaka jest jednym z najmocniejszych nazwisk wśród całej obsady sędziowskiej obecnej na mundialu. Polak był poważnie brany pod uwagę do poprowadzenia meczu otwarcia pomiędzy Katarem i Ekwadorem. Ostatecznie padło na Daniele Orsato.

Zespół sędziowski prowadzony przez Marciniaka nie był przypisany do żadnego spotkania w 1. kolejce fazy grupowej. Wiadomo już, że pierwszym starciem, przy jakim zatrudniona zostanie polska trójka, będzie starcie Francji z Danią.

Marciniak, Listkiewicz i Sokolnicki mają już spore doświadczenie w pracy na dużych turniejach. Ich portfolio uzupełniają mecze na Euro 2016 oraz poprzednim mundialu rozgrywanym w Rosji. Brakuje jedynie minionego Euro, ale o ich nieobecności nie zadecydowała jakość pracy, a problemy zdrowotne Szymona Marciniaka.

FRANCJA-DANIA te spotkanie na #Qatar2022 posędziuje Szymon Marciniak

— Lukasz Gikiewicz (@gikiewiczlukasz) November 24, 2022

Spotkanie Francji z Danią odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 czasu polskiego, czyli około godzinę po meczu Polaków z Arabią Saudyjską.

Polski zespół sędziowski może się spodziewać, że jeśli każdy z przypisanych pojedynków poprowadzi na swoim standardowym poziomie, to będzie poważnie brany pod uwagę do pracy przy kluczowych meczach turnieju.

Marciniak zarobi spore pieniądze. Honorarium może wzrosnąć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.