Seniorzy nie dali się nabrać!

Fałszywy wnuczek, Policjant, gazownik – tutaj pole do popisu przez oszustów jest naprawdę spore. Tym razem jednak seniorzy nie dali się nabrać. Komenda Powiatowa Policji w Nysie otrzymała zgłoszenia od starszych osób, które zostały wytypowane przez oszustów.

Łącznie mundurowi odebrali aż 6 zgłoszeń z naszego regionu dotyczących prób oszustwa “na policjanta” oraz “listonosza”.

W pierwszym przypadku do 73-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna z numeru zastrzeżonego przedstawiając się jako pracownik poczty. Mężczyzna poinformował kobietę, że ma do odebrania dwa listy polecone, które do godziny czasu zostaną jej przyniesione przez listonosza. W trakcie rozmowy kobieta poinformowała rozmówce, że jeśli znany jej listonosz nie przyniesie jej listów, to ona nie otworzy drzwi. Słysząc to mężczyzna rozłączył się. Po około 2 godzinach kobieta ponownie otrzymała telefon. Tym razem mężczyzna o innym głosie przedstawił się, jako inspektor Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Mężczyzna poinformował kobietę, że wcześniejszy telefon od pracownika poczty jest oszustwem i nikt jej nie przyniesie listów. W trakcie rozmowy mężczyzna wypytywał kobietę o jej dane, gdzie mieszka i w jakim banku ma konto. Kobieta wykazała się rozsądkiem i nie przekazała dzwoniącemu żadnej informacji. Mężczyzna rozłączył się – relacjonują sprawę nyscy policjanci.

Drugi przypadek to dobrze znany scenariusz  – oszuści poinformowali seniorkę, że jej córka miała wypadek, w  którym potrąciła kobietę i grozi jej więzienie. W trakcie prowadzonej rozmowy obecny był syn zgłaszającej, który zabrał słuchawkę od matki i zaczął wypytywać rozmówcę o szczegóły. Po chwili osoba która dzwoniła do seniorki rozłączyła się.

Artykuł Seniorzy nie dali się nabrać! pochodzi z serwisu NYSA INFO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.