Rekord Cristiano Ronaldo! Stał się legendą MŚ

Mecz Portugalii z Ghaną obfitował w wiele zwrotów akcji. Po bezbarwnej pierwszej połowie, w drugiej padło aż pięć bramek i mistrzowie Europy z 2016 roku wygrali 3:2. Jednego z goli strzelił Cristiano Ronaldo, zapisując się tym samym w historii mistrzostw świata.

Cristiano Ronaldo jest specjalistą od bicia rekordów i ustanawiania granic, które trudno będzie komukolwiek przekroczyć. W obliczu turnieju w Katarze, 37-latek miał okazję na trwałe zapisanie się w historii mistrzostw świata.

Kolejny rekord Cristiano Ronaldo

37-latek przez całą karierę imponował znakomitą dyspozycją strzelecką nie tylko na poziomie klubowym, ale także reprezentacyjnym. Mundial w Katarze prawdopodobnie będzie jego ostatnim, dlatego od początku chciał potwierdzić, że w dalszym ciągu jest ostoją swojej kadry.

W pierwszym meczu z Ghaną Ronaldo zapisał się do historii mistrzostw świata. Strzelony gol w 65. minucie z rzutu karnego sprawił, że stał się pierwszym piłkarzem, który wpisywał się na listę strzelców na pięciu różnych mundialach.

Cristiano Ronaldo jest pierwszym piłkarzem w HISTORII, który strzelał gole na pięciu mundialach!

2006 – 2010 – 2014 – 2018 – 2022 – #PORGHA #WorldcupQatar2022

— Cezary Kawecki | Statystyki piłkarskie (@CezaryKawecki) November 24, 2022

Portugalczyk ma na swoim koncie dwa mundialowe rekordy. Jest najstarszym zawodnikiem, który na turnieju głównym strzelił hat tricka – w meczu z Hiszpanią na MŚ w 2018 roku trafił do siatki, mając 33 lata i 130 dni. Ponadto zagrał na pięciu mundialach, podobnie jak Antonio Carvajal (Meksyk), Lothar Matthaus (Niemcy), Rafael Marquez (Meksyk) i Leo Messi (Argentyna).

Ronaldo strzelał na każdym mundialu

Cristiano Ronaldo zadebiutował na mistrzostwach świata w 2006 roku w Niemczech. Rozegrał na nich sześć meczów i strzelił jednego gola – w grupowym pojedynku z Iranem (2:0). Pomógł tym samym w dotarciu reprezentacji Portugalii do meczu o trzecie miejsce, w którym przegrała 1:3 z gospodarzami imprezy.

Cztery lata później w RPA Ronaldo rozegrał cztery mecze i również strzelił jedną bramkę – w wygranym 7:0 starciu z Koreą Południową. Portugalczycy zakończyli udział w turnieju na 1/8 finału, przegrywając 0:1 z Hiszpanią. Jeszcze słabszy wynik odnotowali w 2014 roku, kończąc zmagania już na fazie grupowej. Ronaldo także strzelił jednego gola – w wygranym 2:1 meczu z Ghaną.

Prawdziwym popisem strzeleckim w wykonaniu Ronaldo był mundial w 2018 roku w Rosji. Co prawda Portugalczycy już w 1/8 finału przegrali 1:2 z Urugwajem, ale kapitan kadry zakończył turniej z czterema bramkami. Trzy z nich wbił Hiszpanii (3:3), a jedną reprezentacji Maroko (1:0).

Świetny mecz w grupie H. Pięć goli w starciu Portugalia – Ghana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.