Michał Karbownik zostanie w Fortunie? Władze klubu zdecydowane

Michał Karbownik w bieżącej kampanii na poziomie 2. Bundesligi spisuje się naprawdę świetnie. Właściwie na tyle znakomicie, że według wielu ekspertów powinien znaleźć się w kadrze selekcjonera Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata w Katarze. Tak się jednak nie wydarzyło. Natomiast aktualnie włodarze Fortuny Dusseldorf rozważają skorzystanie z opcji wykupu 21-latka z Brighton.

Michał Karbownik może na dłużej zakotwiczyć w Fortunie

Ostatnie lata dla Michała Karbownika są co najmniej rozczarowujące, aczkolwiek piłkarz zachowuje optymizm. Wydawało się, że transfer radomianina z Legii Warszawa do Brighton & Hove Albion to strzał w dziesiątkę, lecz później zaczęły się schody. Wypożyczenie do Olympiakosu Pireus również wyglądało obiecująco, tyle że i w greckiej drużynie otrzymywał mało szans na regularne występy.

Wszystko zmieniło się o 180 stopni, gdy latem tego roku Karbownik trafił do Fortuny Dusseldorf na zasadzie wypożyczenia z angielskiego klubu. Młody zawodnik zdecydowanie odżył w nowej drużynie, pokazując jakość w niemalże każdym meczu. Podopieczny trenera Daniela Thioune udowodnił, że nie można go przedwcześnie skreślać. Forma po prostu eksplodowała.

Jak informuje „Bild”, działacze Fortuny Dusseldorf poważnie rozważają wykupienie Michała Karbownika z Brighton & Hove Albion. Kierownik działu sportowego Klaus Allofs, dyrektor sportowy Christian Weber i wspomniany trener zespołu są bardzo zadowoleni z dotychczasowych usług Polaka. Niemiecki dziennik dodaje, że zatrzymanie 21-latka po wygaśnięciu umowy wypożyczenia to priorytet sterników klubu z Dusseldorfu.

– W Fortunie czuję się znakomicie i zdecydowanie mogę sobie wyobrazić, że tutaj zostanę. Moim nadrzędnym celem są występy w Bundeslidze – powiedział Karbownik cytowany przez „Bilda”.

Bild cytuje Karbownika, który mówi, że jest w stanie wyobrazić sobie pozostanie w Fortunie na dłużej i dodaje, że Fortuna ma klauzulę wykupu w wysokości około 3 mln €.

— Tomasz Urban (@tom_ur) November 23, 2022

Kontrakt radomianina z Brighton obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Jeśli Fortuna postanowi pozyskać zawodnika z angielskiego klubu na stałe, zdaniem dziennikarzy „Bilda” będzie musiała wyłożyć około trzy miliony euro. To mała kwota, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze dwa lata temu wartość rynkowa polskiego piłkarza wynosiła sześć milionów euro.

Michał Karbownik w trwającym sezonie rozegrał łącznie 14 meczów w barwach Fortuny Dusseldorf, zdobywając jedną bramkę oraz zaliczając cztery asysty.

Michał Karbownik w życiowej formie. Piękny gol Polaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.