„Mamy wspaniałe warunki do rozwoju informatyki”. Lubelska Wyżyna IT obchodzi urodziny [ZDJĘCIA]

Lubelska Wyżyna IT świętuje swoje 10-lecie. Z tej okazji nagrodzeni zostali przedstawiciele środowiska biznesowego i akademickiego, którzy w ciągu ostatnich lat przyczynili się do rozwoju branży IT w Lublinie.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Lubelska Wyżyna IT świętuje 10-lecie

– Pracujemy nad tym, żeby Lublin znalazł się w pierwszej trójce krajowego rankingu rozwoju IT – mówi Oliwia Wójtowicz z Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. – Mamy do tego wspaniałe warunki, ponieważ w Lublinie w tym momencie zarejestrowanych jest ponad 2,5 tys. firm z branży informatycznej. Zatrudnienie w niej znalazło ponad 8 tys. osób. Mamy też wspaniałe uczelnie, które co roku kształcą kilka tysięcy studentów informatyki oraz kierunków okołoinformatycznych. To wszystko tworzy przychylny klimat dla rozwoju tego sektora w mieście.

CZYTAJ: Lubelska Wyżyna IT świętuje 10. urodziny

– Ponad 20 lat życia włożyłem w rozwój informatyki – mówi jeden z nagrodzonych dr inż. Marek Miłosz, profesor Politechniki Lubelskiej. – W 2000 roku po raz pierwszy otwieraliśmy na politechnice kierunek „informatyka”. Zmieniła się technologia, liczba studentów, poziom naukowy. Informatyka techniczna i telekomunikacja ma na Politechnice Lubelskiej poziom A.

Medale Prezydenta Miasta Lublin zostały rozdane firmom w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju lubelskiego sektora informatycznego oraz przedstawicielom lubelskich uczelni za bogaty dorobek naukowy, dydaktyczny oraz zasługi na rzecz lubelskiego szkolnictwa wyższego.

RyK / opr. ToMa

W uznaniu za pełną zaangażowania działalność na rzecz rozwoju lubelskiego sektora ICT (czyli telekomunikacyjnego oraz informatycznego) oraz współtworzenie silnego ekosystemu informatycznego w mieście medale przyznano firmom:

Britenet Sp. z o.o. MobicaEdge One Solutions Sp. z o.o. Fundacja Lublin GameDevCompuGroup Medical Polska Sp. z o.o. EMBIQ Sp. z o.o.Edulab Sp. z o.o. Billennium SAAsseco Business Solutions SADataArt Poland Sp. z o.o. Netrix SACapgemini Polska Sp. z o.o.PwC IT Services Sp. z o.oSolet Sp. z o.o.Comarch SA Mikrobit Sp. z o.oLingaro Sp. z o.o. Bottega IT Minds Sp. z o.o. Sii Sp. z o.o. Infinite Sp. z o.o. Sollers Consulting Sp. z o.o. eLeader Sp. z o.o. Finanteq SA Transition Technologies-Software Sp. z o.o. W uznaniu za bogaty dorobek naukowy i dydaktyczny oraz zasługi na rzecz lubelskiego szkolnictwa wyższego i sektora ICT z podziękowaniem za współtworzenie silnego ekosystemu informatycznego w mieście medalami uhonorowano:

dr hab. inż. Dariusz Czerwiński, prof. uczelni, prorektor ds. ogólnych i rozwoju Politechniki Lubelskiej,dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska, dziekan kierunku Informatyka, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie,dr inż. Marek Miłosz, prof. uczelni, kierownik Zakładu Inżynierii Oprogramowania i Systemów Baz Danych, Katedra Informatyki, Politechnika Lubelska.

W uznaniu za znaczący wkład w rozwój gospodarczy Lublina oraz zasługi na rzecz lubelskiego sektora ICT z podziękowaniem za współtworzenie silnego ekosystemu informatycznego w mieście medale otrzymali:

Mateusz Kozłowski, prezes Zarządu Techni Schools Sp. z o.o.Paweł Niewęgłowski, prezes Zarządu Techevents Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.