Ślisko na drogach. W regionie doszło do ponad 40 kolizji

Do ponad 40 kolizji drogowych doszło od północy do późnych godzin porannych na drogach naszego województwa.

Spore problemy mieli kierowcy ciężarówek – szczególnie na podjazdach. Jeszcze przed godziną 5.00 na zjeździe z drogi S17 w kierunku Zamościa w miejscowości Piaski Wielkie 45-letni obywatel Ukrainy kierując pojazdem ciężarowym uderzył w inną ciężarówkę, która zatrzymała się na oblodzonej jezdni. Policjanci musieli na tym odcinku wyznaczyć objazdy.

CZYTAJ: Autokar szkolny wpadł do rowu. Powodem złe warunki na drodze

Z kolei w Snopkowie na S-17 pojazd ciężarowy wjechał do rowu niszcząc bariery energochłonne.

Do groźnej kolizji doszło w powiecie chełmskim. Kierujący citroenem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył volvo, następnie odbił się i zderzył z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym.

Do kolizji doszło także w powiecie biłgorajskim na trasie wojewódzkiej 853 w rejonie miejscowości Siedliska. 57- latek kierując autobusem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w bok samochodu ciężarowego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Śnieżny poranek w Lublinie

W powiecie bialskim zalegający na naczepie ciężarowego mercedesa lód podczas jazdy spadł i uderzył w jadące audi. I tym razem obyło się bez osób poszkodowanych.

Pamiętajmy, aby w tych trudnych warunkach zachować szczególną ostrożność na drodze i dostosowywać prędkość i styl jazdy do obecnych warunków drogowych.

CZYTAJ: Lublin: ciężkie warunki na drogach. Opóźnienia komunikacji miejskiej [ZDJĘCIA]

FiKar/ opr. DySzcz

Fot. lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.