„Kopanie” kryptowalut w stanie Nowy Jork będzie ograniczone… z troski o środowisko

Gubernator Kathy Hochul podpisała ustawę tymczasowo ograniczającą kopanie kryptowalut w stanie Nowy Jork z powodu obaw o skażenie środowiska. Operacje te pochłaniają ogromne ilości energii elektrycznej.

Przepisy biorą pod uwagę wpływ technologii na klimat. Wprowadzają dwuletnie moratorium na wydawanie pozwoleń środowiskowych wykorzystującym paliwa kopalne elektrowniom, z których prąd wykorzystywany jest do kopania kryptowalut.

–Jest to kluczowy i pierwszy tego rodzaju w kraju krok dla dobra Nowego Jorku, podczas gdy pracujemy nad rozwiązaniem globalnego kryzysu klimatycznego – argumentowała we wtorek Hochul.

Kopanie kryptowalut to proces polegający na przeprowadzaniu lub implementowaniu złożonych obliczeń matematycznych w celu weryfikowania transakcji. Technologia ta, stosowana w obsłudze bitcoina i innych kryptowalutach, wymaga dużych ilości energii.

Według autorów ustawy kopanie kryptowalut utrudnia osiągnięcie przez stan Nowy Jork sformułowanych celów w zakresie ochrony środowiska.

Nowy Jork jest pierwszym stanem w Ameryce, który wprowadził takie restrykcje. Uchwaliła je w czerwcu legislatura stanowa i przekazała we wtorek Hochul, która natychmiast podpisała dokument.

Stowarzyszenie handlowe kryptowalut (DCC) wyraziło rozczarowanie decyzją Hochul. –Do tej pory żadna inna branża w stanie nie została w taki sposób zepchnięta na boczny tor za zużycie energii – przekazało DCC na Twitterze.

Źródło: Andrzej Dobrowolski (PAP)

Artykuł „Kopanie” kryptowalut w stanie Nowy Jork będzie ograniczone… z troski o środowisko pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.