Kapsuła Oriona z Artemis 1 wykonuje zdjęcia Księżyca z bliska

Księżyc wygląda oszałamiająco na zdjęciach wykonanych przez sondę kosmiczną Orion NASA, gdy przeleciał zaledwie 81,1 mil (130 kilometrów) nad powierzchnią Księżyca podczas misji Artemis 1, najbliżej naturalnego satelity Ziemi, w poniedziałek (21 listopada).

Te szczegółowe czarno-białe zdjęcia zostały zrobione przez Statek kosmiczny OrionaPokładowa kamera nawigacji optycznej szóstego dnia misji, tego samego dnia, w którym ją wykonał Krytyczne spalenie silnika.

Orion przygotowuje się obecnie do kluczowego manewru, który wyniesie kapsułę na wysoką orbitę wokół niej Księżyc W piątek (25 listopada). Kapsuła wykona spalanie jednego silnika i wszystko będzie dobrze, i pozostanie na orbicie wokół Księżyca przez około tydzień przed wyruszeniem w podróż powrotną na Ziemię. Ziemia. Sonda ma wystartować z Oceanu Spokojnego u wybrzeży Kalifornii 11 grudnia.

Związane z: Misja księżycowa NASA Artemis 1: aktualizacje na żywo

obrazek 1 Z 5

Zbliżenie powierzchni Księżyca zrobione przez optyczną kamerę nawigacyjną na pokładzie statku kosmicznego Orion podczas największego zbliżenia misji do powierzchni Księżyca 21 listopada 2022 r. (Źródło zdjęcia: NASA)

Orion był zajęty robieniem zdjęć Ziemi i Księżyca w różnych fazach i odległościach, aby przetestować skuteczność swojej optycznej kamery nawigacyjnej w różnych warunkach oświetleniowych, aby pomóc w prowadzeniu statku kosmicznego podczas przyszłych misji załogowych, zgodnie z opisami zdjęć na Facebooku. Konto NASA w serwisie Flickr (Otwiera się w nowej karcie).

Artemida 1 Jest to przełomowa misja mająca na celu przetestowanie gotowości statku kosmicznego Orion i statku kosmicznego NASA Kosmiczny system startowy (SLS) dla przyszłych misji od programie Artemida.

Wszystko w porządku, para mogłaby lecieć z astronautami w pobliże Księżyca już w 2024 roku – po raz pierwszy od 1972 roku – podczas Artemida 2.

Po około roku, dwóch Artemida 3 Astronauci wylądują w pobliżu bieguna południowego Księżyca.

Podążaj za nami na Twitterze @pracownik (Otwiera się w nowej karcie) i Facebook (Otwiera się w nowej karcie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.