Hiszpańska policja prowadzi śledztwo w sprawie „operacji ILEX”

Pod koniec lipca tego roku na hiszpańskim lotnisku zatrzymano Miguela Ángela Lópeza. Miało to mieć związek z jego powiązaniami z doktorem Marco Maynara Mariñą i tzw. „operacją ILEX”. Dziś służby z tego kraju przyglądają się wielu innym postaciom ze świata kolarstwa.

Hiszpański portal Ciclo21 donosi, że policja zainteresowała się Vincente Beldą. Były kolarz przez prawie 2 dekady stał na czele drużyny Kelme, obecnie nie jest już bezpośrednio powiązany z żadnym z zespołów. 68-latek miał współpracować przy Marco Maynara Mariñą przy produkcji i dystrybucji nielegalnych leków i środków dopingujących. Sam lekarz podejrzewany jest także o przestępstwa związane z handlem narkotykami i praniem brudnych pieniędzy.

Sam Vicente Belda nie jest postacią nieskazitelną. Podczas Vuelta a España w 1982 roku został złapany na stosowaniu metylofenidatu, po zakończeniu kariery jako kierownik zespołu Kelme był zamieszany w Operación Puerto i utrzymywał kontakt z doktorem Eufemiano Fuentesem. W obecnie trwającą operację ILEX zamieszani są także syn Vicente Beldy, Ruben Bernal, byli kolarze Ángel Vázquez i Luis Vicente Otín oraz Rubén Tiago Alves Pereira, kierownik zespołu portugalskiego zespołu Glassdrive-Q8-Anicolor. Podczas kilku przeszukań domów zajęto różne przedmioty.

Jednocześnie warto wspomnieć, że w najnowszych doniesieniach nie pojawia się już nazwisko Miguela Ángela Lópeza, który tym samym może spokojnie przygotowywać się do nowego sezonu jako kolarz Astana Qazaqstan Teamu.

The post Hiszpańska policja prowadzi śledztwo w sprawie „operacji ILEX” first appeared on Kolarstwo szosowe – Tour de France, Tour de Pologne – Wiadomości sportowe – naszosie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.