Łapanie długich, kościstych palców na brazylijskiej plaży budzi obawy, że należą one do obcokrajowca

Wyrostek, który wyrzucił w tym tygodniu na plażę w Brazylii, wywołał strach wśród pary, która stwierdziła, że ​​„wygląda jak ręka E.T.”, kiedy znalazła go uwięzionego w piasku – ale biolog potwierdza, że ​​jest z tego świata.

Leticia Gomez Santiago i jej chłopak Devaner Souza spacerowali wzdłuż wybrzeża, kiedy natknęli się na gigantyczną dłoń z długimi, kościstymi palcami.

Biolog morski Eric Komen zobaczył jego zdjęcia i powiedział, że ręka należała do waleni – wodnego ssaka, który obejmuje wieloryby, delfiny i morświny.

Na podstawie rozkładu zwierzę oceaniczne było martwe od około 18 miesięcy.

Chociaż wyrostek wydaje się dziwny, jest to cecha pierwszych przodków wielorybów, którzy chodzili po Ziemi około 50 milionów lat temu.

Wyrostek robaczkowy został odkryty przez parę, która spacerowała po plażach w Brazylii

Para pomyślała, że ​​wygląda jak ręka ET, ale przyniosła ją do domu do dalszej analizy

Pod międzypalcowym ciałem płetw wieloryba lub delfina znajduje się pięć „palców” lub pięciopalczasta końcówka.

Występuje u ludzi, płazów i szeregu innych zwierząt i wskazuje na wspólnego przodka.

Szkieletową dłoń znaleziono 20 listopada w Ilha Comprida w stanie Sao Paulo w Brazylii.

Para sfilmowała ją, a ona położyła swoje kapcie obok przerażającej dłoni długimi, kościstymi palcami, aby pokazać swój rozmiar.

„Jest bardzo duży”, powiedział Santiago. „Nie wiemy, co to za zwierzę, a co gorsza, to obcy”.

Para podzieliła się odkryciem z miejscowymi, którzy żartowali, że „wygląda jak ręka ET” lub „ręka syreny”. „

Leticia Gomez Santiago i jej chłopak Devanir Souza spacerowali wzdłuż linii brzegowej, kiedy natknęli się na nią. Położyła go obok buta, żeby pokazać, jaki jest duży

Biolog morski powiedział, że ręka należała do wieloryba – ssaka wodnego, który obejmuje wieloryby, delfiny i morświny

Biorąc pod uwagę ich rozmiar, Komin powiedział, że kości prawdopodobnie należały do ​​delfina, zwłaszcza że są tak powszechnie spotykane w okolicy.

Biolog dodał, że każdy, kto znajdzie szczątki zwierząt na plaży, powinien powiadomić lokalną agencję ds. Środowiska, Instytut Badawczy Kananea (IPEC).

Rzecznik IPEC Henrique Chupill, który również powiedział, że szkielet prawdopodobnie należał do walenia, stwierdził: „Zawsze priorytetowo traktujemy pozostawianie kości na plaży, aby nie zakłócało to cyklu składników odżywczych w ekosystemie”.

W końcu, gdy pojawia się zainteresowanie naukowe, zbieramy je do badań. Jeśli są to niedawno padłe zwierzęta, zbieramy je w celu przeprowadzenia sekcji zwłok i ustalenia przyczyny śmierci.

Podczas gdy dla niektórych widok wnętrza płetwy jest zaskakujący, naukowcy są bardziej zaznajomieni z wyrostkiem.

Dr Marc de Scherz, adiunkt zoologii kręgowców i kurator herpetologii w Statens Naturhistoriske Museum w Danii, przeprowadził sekcję wieloryba dziobowatego, który wyrzucił na brzeg w 2021 r., i wyciągnął jego ciało, aby odsłonić dziwne „ręce”.

Rozmawiając z Nauka IFL„Płetwy ewoluowały wielokrotnie w różnych liniach ssaków i gadów i za każdym razem w inny sposób; podstawowa struktura to pięciopalczasta końcówka, ale specyficzna struktura [of the limbs] mocno się różnić.

Na podstawie rozkładu zwierzę oceaniczne było martwe od około 18 miesięcy

Chociaż wyrostek wydaje się dziwny, jest to cecha pierwszych przodków wielorybów, którzy chodzili po Ziemi około 50 milionów lat temu.

Wieloryby, delfiny i morświny są potomkami krępego zwierzęcia wielkości lisa o wydłużonym ciele i ogonie, które eksperci przypominają małego jelenia.

To starożytne stworzenie wędrowało po ziemi w poszukiwaniu pożywienia w wodzie, aż stała się całkowicie wodna.

Scherz udostępnił również zdjęcie tego, co znajduje się pod różowo-czerwonym ciałem — pięć kościstych palców.

Muszę pochwalić Mikkela Høegh Posta, który przygotował płetwę w ten sposób! Wspaniale widzieć go i innych badaczy pracujących nad tym zwierzęciem” – udostępnił Shears na Twitterze.

„To jest teraz takie klapy!” Mikkel starannie przymocował każdą kość do siatki, aby delikatny układ zachował się podczas moczenia. Spójrz na te chrząstki stawowe!

Pierwszy dowód na to, że wieloryby wyewoluowały ze zwierząt lądowych, odkryto w Pakistanie w 2008 roku.

Hans Thewissen z Northeast Ohio Medical University i współodkrywca oraz jego zespół zidentyfikowali stworzenie, nazwane Indohyus, które brodziło w wodzie jak hipopotam w poszukiwaniu pożywienia i jako sposób na uniknięcie drapieżników, ostatecznie doprowadzając je do przejścia z lądu do całkowicie wodnego stylu życia.

Po głębszej analizie naukowcy odkryli podobieństwa między czaszką i uszami Hindusów i wielorybów.

Ustalili, że kości Indohyusa miały grubą warstwę zewnętrzną, znacznie grubszą niż u innych ssaków tej wielkości.

Pod cyfrowym ciałem płetwy wieloryba znajduje się pięć „palców” lub pięciopalczasta końcówka występująca u ludzi, płazów i wielu innych zwierząt. Pokazują wspólnego przodka

Phiomicetus anubis miał około 10 stóp długości i masę ciała około 1300 funtów i był prawdopodobnie dużym drapieżnikiem, gdy wędrował po starożytnych morzach. Żyła na lądzie i morzu

Ta cecha jest często obserwowana u ssaków wolno żyjących w wodzie, takich jak dzisiejszy hipopotam.

Dalsze dowody na to, jak żyli Indohyos, znaleziono w kościach jego kończyn, które były grubsze i cięższe w taki sam sposób, jak u hipopotama.

Wskazuje to, że zwierzę było brodzącym, z ciężkimi kośćmi, które pomagały mu nie unosić się na wodzie.

Opierając się na tych dowodach, Theuissen zasugerował, że przodkowie wielorybów przenieśli się do wody jako mechanizm unikania drapieżników i rozwinęli specyficzne zachowania żywieniowe w wodzie dopiero znacznie później.

Nowsze dowody odkryto w Egipcie w zeszłym miesiącu – skamieniałości nieznanego wcześniej gatunku czworonożnego wieloryba, który żył 43 miliony lat temu.

Nowy wieloryb, zwany Phiomicetus anubis, miał około 10 stóp długości i masę ciała około 1300 funtów i prawdopodobnie był drapieżnikiem, gdy wędrował po starożytnych morzach.

Na cześć wieloryba z niskiego fajum nazwa gatunku odnosi się do Anubisa, starożytnego egipskiego boga o psiej głowie, kojarzonego z mumifikacją i życiem pozagrobowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.