Robert Lewandowski przeprosił kibiców. „Zagraliśmy mądrze”

Polska po topornym meczu zremisowała z Meksykiem na starcie MŚ 2022. Prawdopodobnie piłkę meczową na swojej stopie miał Robert Lewandowski, ale kapitana naszej reprezentacji przechytrzył Ochoa. Lider biało-czerwonych po pudle z rzutu karnego przeprosił kibiców w mediach społecznościowych.

„Przepraszam i dziękuję za wszystkie słowa wsparcia”

Robert Lewandowski wciąż pozostaje bez zdobytej bramki na Mistrzostwach Świata. Zamiast tego zapisał się w historii jako trzeci Polak, który nie wykorzystał rzutu karnego w tych rozgrywkach. Tym samym Polska stała się pierwszym krajem, który spudłował trzy jedenastki z rzędu na mistrzowskim turnieju – od momentu rozpoczęcia gromadzenia danych w 1966 roku . W przeszłości nie trafiali również Kazimierz Deyna oraz Maciej Żurawski. Więcej na ten temat: Pudło Lewandowskiego z karnego. Jest trzecim w historii.

Jest to też pierwszy sezon Lewandowskiego, w którym dwukrotnie pomylił się z odległości 11 metrów. Oba przydarzyły mu się jednego miesiąca. Ostatnie miało miejsce 5 listopada w meczu FC Barcelony z Almerią. Co istotne, w obu przypadkach polski napastnik nie zmienił tempa przy nabiegu do piłki.

Lewandowski po meczu opublikował zdjęcie na swoim Instagramowym profilu i dołączył do niego następującą wiadomość — Zagraliśmy mądrze i powinniśmy wygrać. Tym trudniej mi się z tym pogodzić. Przepraszam i dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Walczymy dalej o awans.

W obronie kapitana stanęła cała drużyna. Czesław Michniewicz zwrócił uwagę, że takie wpadki przydarzały się największym piłkarzom na świecie. Wojciech Szczęsny z kolei przyznał, że Lewandowski nie musiał przepraszać, ponieważ bez niego Polska nie znalazła się na tym turnieju.

Oczywiście trudno się z tym nie zgodzić, choć trzeba przyznać, że rozczarowanie po tym rzucie karnym dopadło niemal każdego. Prawda jest niestety taka, że ten karny zostanie w naszej pamięci na wiele długich lat jeśli w przyszłą środę okaże się, że właśnie tego zabrakło, aby awansować.

Przed reprezentacją Polski jeszcze co najmniej dwa mecze na MŚ 2022 w Katarze. Naszym najbliższym rywalem będą piłkarze Arabii Saudyjskiej, którzy niespodziewanie pokonali Argentynę i prowadzą w grupie C. Ten mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 14:00.

DrużynaMeczePunktyZRPBilans
1. Arabia Saudyjska13100+1
2. Meksyk110100
3. Polska110100
4. Argentyna10001-1

Remis w meczu Meksyk – Polska. Lewandowski zmarnował karnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.