Historyczny wyczyn Gaviego. Zapisał się w historii MŚ

Zaledwie 18-letni Gavi zapisał się w historii mistrzostw świata. Pomocnik reprezentacji Hiszpanii trafił do siatki w meczu z Kostaryką (7:0), dzięki czemu stał się trzecim najmłodszym piłkarzem, który trafił do siatki w mundialowym spotkaniu.

Gavi jest prawdziwą rewelacją w ostatnich miesiącach, nie tylko na poziomie klubowym, ale także w reprezentacji Hiszpanii. W obecnym sezonie ligowym jest kluczową postacią FC Barcelony, natomiast od momentu w narodowych barwach praktycznie nie oddaje miejsca w wyjściowej jedenastce.

Kolejny świetny występ Gaviego

Środowe starcie z Kostaryką w pierwszej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze po raz kolejny pokazało, że pomimo zaledwie 18 lat, Gavi jest kluczową postacią narodowego zespołu. Luis Enrique wystawił go w pierwszym składzie i jak się później okazało, była to słuszna decyzja.

Hiszpanie totalnie zdominowali reprezentację Kostaryki, pokonując ją aż 7:0. Jedną z bramek strzelił właśnie Gavi – w 74. minucie pomocnik FC Barcelony dostał dobre podanie od Alvaro Moraty i precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego pokonał Keylora Navasa.

Historyczny wyczyn Gaviego

Dzięki temu trafieniu Gavi stał się trzecim najmłodszym piłkarzem w historii, który wpisał się na listę strzelców w spotkaniu mistrzostw świata. Hiszpan dokonał tego w wieku 18 lat, trzech miesięcy i 18 dni. Przed nim są tylko Brazylijczyk Pele i Meksykanin Manuel Rosas.

Najmłodsi strzelcy gola w historii MŚ:

Pele: 17 lat, 7 miesięcy, 27 dni (1958) Manuel Rosas: 18 lat, 3 miesiące, 2 dni (1930) Gavi: 18 lat, 3 miesiące, 18 dni (2022) #ESPCRC #Qatar2022

— Cezary Kawecki | Statystyki piłkarskie (@CezaryKawecki) November 23, 2022

Gavi prowadzi w kilku klasyfikacjach dotyczących wieku. Był najmłodszym debiutantem w reprezentacji Hiszpanii (17 lat, 2 miesiące i 1 dzień), a także najmłodszym strzelcem w narodowych barwach (gol z Czechami w wieku 17 lat i 10 miesięcy). Jeśli chodzi o najmłodszych strzelców bramki dla FC Barcelony, młodsi od niego byli tylko Ansu Fati, Bojan Krkić i Patricio Arnau.

Od momentu debiutu w reprezentacji Hiszpanii (6 października 2021), Gavi rozegrał w narodowych barwach już 14 spotkań, w których strzelił trzy bramki.

Zabawa Hiszpanii. Kostaryka totalnie zmiażdżona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.