Czekasz na paczkę? Uważajcie na oszustów

Promocje, świąteczne zakupy, urodziny, imieniny – zamawiamy coraz więcej paczek. Tym bardziej, że obecnie sieci prowadzą wielkie wyprzedaże, a my czekamy na zamówione paczki.

Taka sytuacja to wymarzony czas dla różnych naciągaczy. Oszuści ciągle szukają nowych metod i możliwości, aby zyskać zaufanie i dostęp do naszego konta bankowego. Chętnie podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do zakupu. Zwykle są to drobne kwoty – w granicach do 5 zł.

W wiadomości jest podany link, który ma za zadanie przekierować nas – potencjalną ofiarę na stronę banku. Jest ona łudząco podobna do strony banku lub innego operatora. Po zalogowaniu się, celem wykonania dopłaty – oszuści mają dostęp do naszego konta bankowego. W ten sposób przestępcy mogą wykonywać różne operację na koncie – bez naszej wiedzy. Przestępcy mogą zaciągnąć na nas kredyt lub pożyczkę, a później przelewać zgromadzone środki na inne konta bankowe. Jeśli często otrzymujemy przesyłki, jesteśmy łatwym celem dla oszustów, zwłaszcza kiedy czekamy na swoją paczkę.

Komenda Powiatowa Policji w Nysie

Artykuł Czekasz na paczkę? Uważajcie na oszustów pochodzi z serwisu NYSA INFO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.