Astana Qazaqstan Team powoli domyka skład

Jak na World Team niesamowicie długo trwało kompletowanie składu przez Astana Qazaqstan Team, ale wydaje się, że ten proces powoli zbliża się ku końcowi. Dziś poznaliśmy 25. i 26. kolarza, którego będziemy oglądali w barwach kazachskiej ekipy w sezonie 2023.

Formacja Alexandre Vinokourova ostatnimi laty regularnie miewa problemy finansowe. Do mediów co rusz trafiają informacje o nie płaceniu pensji, w tym roku mówiło się, że kilku kolarzom grożą zwolnienia w związku z niewypłacalnością ekipy. Zawsze to jednak mija, a ostatecznie Astana Qazaqstan Team buduje skład, znajdują się chętni do reprezentowania jego barw, a sama drużyna walczy w największych imprezach świata.

Dziś kontrakty odnowiło dwóch Kazachów – 22-letni Gleb Brussenskiy i doświadczony, niemal 36-letni Andrey Zeits. Pierwszy z nich to aktualny mistrz Azji do lat 23 w wyścigu ze startu wspólnego, drugi zaś od wielu lat nie może mówić o indywidualnych sukcesach, ale jest doskonale znany ze swojej pracy w trudnym terenie.

Tym samym w składzie Astana Qazaqstan Team pozostają góra 4 miejsca na sezon 2023.

Astana Qazaqstan Team extends for 2023 with @zeits_astana and @brussenskiy

https://t.co/MRqO8sc7VG#AstanaQazaqstanTeam

@GettySport pic.twitter.com/CeQKPpo2sq

— Astana Qazaqstan Team (@AstanaQazTeam) November 23, 2022

The post Astana Qazaqstan Team powoli domyka skład first appeared on Kolarstwo szosowe – Tour de France, Tour de Pologne – Wiadomości sportowe – naszosie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.