„To znakomity pomysł”. Artystyczne śmietniki w Puławach

Już nie szpecące rysunki wandali, a zwierzęta, drzewa i morze zdobią altany śmietnikowe w Puławach. To inicjatywa Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która chce atrakcyjny wygląd śmietników połączyć z edukacją ekologiczną.

– Planujemy nawiązać współpracę w tym zakresie z przedszkolami – mówi kierownik osiedli Norwida, Niwa i Gościńczyk Jarosław Kopciński. – Chodząc po osiedlach, zauważyłem panie prowadzące przedszkolaków. Pomyślałem sobie, żeby połączyć ich spacery z formą edukacyjną. Śmietniki malowane są w prostych formach artystycznych, gdzie przedstawione są ryby, akwarium, lasy, zwierzęta, ale też i w trudniejszych formach. Panie, oprowadzając przedszkolaki, mogłyby też pokrótce opowiadać o segregacji.

– To znakomity pomysł, będziemy go wykorzystywać – mówi nauczycielka Miejskiego Przedszkola nr 7 Anna Matraszek. – Pomalowane śmietniki bardziej przyciągają uwagę dzieci. Dzieciaki są wzrokowcami. One odbierają świat bardzo konkretnie. Nam dorosłym będzie prościej wytłumaczyć im segregację, ponieważ zwracają uwagę na rysunki, na kolory.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy odnowionych w ten sposób ma być prawie 10 altan śmietnikowych.

ŁuG / opr. WM

Fot. Łukasz Grabczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.