Od nowego roku wzrosną ceny biletów

Od nowego roku wzrosną ceny biletów

Od 1 stycznia 2023 roku wzrosną ceny biletów sprzedawanych przez PKS Stalowa Wola. Dotychczasowe stawki ustalono w 2019 roku.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego rajcy przegłosowali uchwałę w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe w powiatowych przewozach pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej, dla których organizatorem jest Powiat Stalowowolski. Uchwała wchodzi w życie z dniem 01.01.2023 r.

– Odkąd Powiat Stalowowolski rozpoczął organizację przewozów o charakterze użyteczności publicznej, wprowadził stosowną uchwałą cennik z 6 września 2019 roku. Od tego czasu ten cennik nie był aktualizowany, jednakże obecna sytuacja gospodarcza, czyli drastyczny wzrost kosztów organizacji tych przewozów, na co składają się przede wszystkim wysokie ceny paliw, wzrastający poziom wynagrodzenia oraz koszty mediów szczególnie energii wymaga reakcji organizatora. W związku z tym konieczne jest podniesienie tych cen – mówiła Katarzyna Wieprzęć, naczelnik wydziału transportu.

Podwyżka ma być około 10 procentowa zarówno w przypadku biletów jednorazowych jak i biletów miesięcznych. – Tak naprawdę nie stanowi to nawet obecnego wskaźnika inflacji – mówiła Katarzyna Wieprzęć.

Stopniowo też będą likwidowane promocyjne ceny na poszczególnych liniach. – W cenniku mamy promocyjne ceny określane w strefach dla wybranych linii. Podjęto decyzje o tym, żeby stopniowo, sukcesywnie je likwidować. W pierwszej kolejności decyzja o ich likwidacji dotyczy 8 linii, które są realizowane na terenie gminy Jarocin, pozostałe będą likwidowane po zakończeniu obecnego roku szkolnego – mówiła Katarzyna Wieprzęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.