Niewykorzystany rzut karny przeciwko Lewandowskiemu ujawnia problemy Polski w ataku

Niewykorzystany rzut karny Roberta Lewandowskiego w meczu z Meksykiem ostro podkreślił jego osobistą suszę bramkową na Mistrzostwach Świata i podkreślił, jak bezbronna jest Polska, mimo że jest prowadzona przez jednego z najlepszych strzelców Europy.

Wyglądało na to, że kapitan reprezentacji Polski Lewandowski zakończy swój mundial tuż przed godziną, kiedy meksykański Hector Moreno powalił go, a napastnik Barcelony od razu po kontroli VAR umieścił piłkę. Ale jego wysiłek był tak bliski, że Guillermo Ochoa wykonał rzut obronny z lewej strony, co sprawiło, że boisko 974 ryknęło, gdy wypełniona meksykańska publiczność świętowała, przedłużając swój żałosny występ, który obejmował teraz cztery mecze w dwóch mistrzostwach świata.

Z drugiej strony strzelił dla Polski dziewięć bramek w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze, aw tym sezonie był w dobrej formie ze swoim nowym klubem Barceloną, strzelając 18 bramek w 19 meczach we wszystkich rozgrywkach. Przed przeprowadzką do Hiszpanii Lewandowski stał się drugim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi po bardzo udanych okresach z Borussią Dortmund i Bayernem Monachium.

Widać więc wyraźnie, że problem Lewandowskiego na mundialu nie jest wyłącznie jego zasługą. W zeszłym roku namawiał trenera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza, by dał mu partnera do ataku. Potem nastąpiły eksperymenty z szerszą linią ofensywną.

Jednak w pierwszej połowie środkowy napastnik ponownie strzelił samotną bramkę przeciwko zagorzałej meksykańskiej obronie, po czym Micniewicz zmienił taktykę i nakazał Piotrowi Zielińskiemu grać na wyższej pozycji, dzięki czemu Polacy stworzyli sobie więcej okazji. Jednak Lewandowski i jego koledzy z drużyny nadal oddali tylko dwa celne strzały w całym meczu.

Michniewicz powiedział, że żałuje swojego atakującego serca po tym, jak przegapił okazję do złamania kaczki na mundialu i pochwalił go za walkę z meksykańską obroną. „Nie było mu łatwo grać bezpośrednio przeciwko dwóm silnym obrońcom, którzy zawsze byli na jego pozycji. Trudno było mu wygrać te piłki. Taka była taktyka Meksyku i nie była to dla nas niespodzianka, tak gra się przeciwko Robertowi – powiedział polski trener.

Polska oddała dwa celne strzały w porównaniu z czterema celnymi strzałami Meksyku, co samo w sobie jest skromnym wynikiem, który pokazuje, jak latynoamerykanie mają własne problemy w ataku. Trener reprezentacji Meksyku Gerardo Martino wybrał 30-letniego Henry’ego Martina do poprowadzenia ataku na Polskę. Ale napastnik Club America stworzył tylko jedną realną szansę, zanim został zastąpiony przez Raula Jimeneza.

Napastnik Wolverhampton Wanderers normalnie byłby automatycznie wybierany przez Meksyk jako napastnik, ale od miesięcy pauzował z powodu kontuzji i może walczyć o odzyskanie sprawności na czas, aby wywrzeć wpływ na Katar. „Musimy być bardziej skuteczni” – powiedział dziennikarzom Martino. „Musimy zamienić stwarzane przez nas możliwości w cele”.

Meksyk i Polska mają po jednym punkcie w grupie C po jednym meczu, zastępując niespodziewanego lidera Arabii Saudyjskiej, który pokonał Argentynę 2:1 w jednym z największych wstrząsów w historii mistrzostw świata. (Scenariusz: William Schomberg; Dodatkowe raporty: Anita Kobylinska i Rohith Nair; Redakcja: Ed Osmond)

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanału).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.