Jeppe Aaskov Pallesen dołączy do HRE Mazowsze Serce Polski

25-letni Duńczyk Jeppe Aaskov Pallesen dołączy do polskiej drużyny kontynentalnej HRE Mazowsze Serce Polski. Zawodnik przez ostatnie cztery sezony reprezentował barwy ekipy tej samej dywizji – Team ColoQuick. 

Największym sukcesem w karierze Aaskov Pallesena jest triumf podczas etapu Tour du Loir et Cher (2.2) w 2022 roku. Bardzo solidnymi rezultatami na jego koncie są chociażby: drugie lokaty w „generalce” Tour du Loir et Cher (2.2) czy Kreiz Breizh Elites (2.2) oraz druga pozycja w Ringerike GP (1.2). Zagraniczny kolarz powinien być sporym wzmocnieniem dla polskiej formacji w trudnym terenie.

Na tę chwilę, to pierwszy oficjalnie potwierdzony zawodnik, który związał się z ekipą umową na nadchodzący rok 2023. Najprawdopodobniej w drużynie pozostaną Norbert i Adrian Banaszkowie, a także jeden z filarów sportowych całego projektu – Jakub Kaczmarek. Drużynę z pewnością opuszczają Alan Banaszek, który wraz z Stanisławem Aniołkowskim dołącza do Human Powered Health, Mateusz Gajdulewicz, który rywalizować będzie we francuskiej ekipie Vendée U Pays de la Loire czy znaczna większość młodzieżowców, których przyszłość nie jest jeszcze w 100% znana.

The post Jeppe Aaskov Pallesen dołączy do HRE Mazowsze Serce Polski first appeared on Kolarstwo szosowe – Tour de France, Tour de Pologne – Wiadomości sportowe – naszosie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.