Gleb Syritsa w Astana Qazaqstan Team

Będziemy mieli co najmniej dwóch Rosjan w World Tourze w sezonie 2023. Do Aleksandra Vlasova ścigającego się w barwach BORA-hansgrohe dołącza teraz Gleb Syritsa, który podpisał 2-letni kontrakt z Astana Qazaqstan Team.

Kazachska formacja zaoferowała zatem umowy obu swoim stażystom z sezonu 2022. Wcześniej ogłoszono dołączenie Igora Chzhana, teraz z zespołem na dłużej związał się szybki Gleb Syritsa. 22-letni Rosjanin w barwach tej ekipy odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo – miesiąc temu był najlepszy na etapie PETRONAS Le Tour de Langkawi.

Ogólnie młody zawodnik to dynamiczny kolarz, który jest w stanie walczyć o triumfy z nieco przerzedzonego peletonu oraz na trudniejszych finiszach. Starty na szosie Rosjanin łączył z tymi na torze, rzecz jasna do momentu wykluczenia tamtejszej federacji z udziału w zawodach organizowanych pod egidą UCI.

We welcome Gleb Syritsa as our new rider for 2023 and 2024!

https://t.co/Py81hWQJy5#AstanaQazaqstanTeam

@GettySport pic.twitter.com/NzpxEE2QBj

— Astana Qazaqstan Team (@AstanaQazTeam) November 21, 2022

The post Gleb Syritsa w Astana Qazaqstan Team first appeared on Kolarstwo szosowe – Tour de France, Tour de Pologne – Wiadomości sportowe – naszosie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.