Gigantyczny konwój z tarczą TBM już na drogach województwa. Zobacz, jak wygląda przejazd [ZDJĘCIA]

Konwój transportujący gigantyczną tarczę TBM, która wydrąży tunel na trasie S19 na Podkarpaciu, wjechał w nocy z poniedziałku (21.11) na wtorek (22.11) na teren województwa lubelskiego. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Konwój z tarczą TBM wjechał na teren województwa

We wtorek (22.11) w nocy transport wyruszy dalej w kierunku węzła Lublin Sławinek, gdzie wspólny przebieg dróg ekspresowych S12 i S17 krzyżuje się z S19. Stąd konwój będzie się kierował trasą Via Carpatia w kierunku Rzeszowa. „W środę około północy planowany jest postój w okolicach węzła Lublin Węglin. O godz. 5 transport dotrze do MOP Rudnik przed Kraśnikiem, gdzie zaplanowano postój do godz. 22” – informuje rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA Łukasz Minkiewicz.

W nocy z środy na czwartek konwój dojedzie do MOP Janów Lubelski, gdzie planowany jest 45-minutowy postój. Następnie pojazdy przejadą między węzłami Janów Lubelski Południe a Lasy Janowskie, gdzie trwa budowa przejścia dla zwierząt. „Na odcinku tym, w trakcie przejazdu TBM, planowane jest wstrzymanie ruchu w obu kierunkach na co najmniej godzinę” – podał rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

CZYTAJ: „To do tej pory najpotężniejszy transport na naszych drogach”. Konwój z tarczą TBM wjedzie w nocy na teren województwa

Przejazd gigantycznej maszyny przez Lubelszczyznę zakończy się w czwartek po godz. 4 na MOP Bukowa, tuż za granicą województwa podkarpackiego.

RL / PAP / opr. WM

Fot. Iwona Burdzanowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.