Chełmianka ma nowego trenera. Miasto obiecuje stworzyć warunki do awansu

Artur Bożyk został nowym trenerem III-ligowej Chełmianki. Zastąpił on na tym stanowisku Tomasza Złomańczuka, który rozstał się z drużyną po zakończeniu rundy jesiennej.

Bożyk jest doskonale znany w Chełmie. Prowadził bowiem chełmski zespół  w latach 2012-2019. W ostatnim czasie pracował w Orlętach Radzyń Podlaski. Później był zatrudniony w II-ligowym Motorze Lublin, w którym odpowiadał kolejno za szkółkę młodzieżową, a następnie prowadził drużynę rezerw.

Na konferencji prasowej, podczas której przedstawiono nowego szkoleniowca Prezydent Chełma Jakub Banaszek mówił o celach na przyszłość: – Jako władze miasta chcemy stworzyć klubowi takie warunki, aby w następnym sezonie móc bić się o historyczny awans do II ligi. 

Artur Bożyk chce, aby drużyna jak najszybciej zapewniła sobie utrzymanie: – Pierwszym, krótkoterminowym celem jest jak najszybsze oddalenie się z niebezpiecznego miejsca. Ale z każdym treningiem, każdym tygodniem i miesiącem towarzyszyło będzie temu myślenie o przyszłości w takich barwach, o jakich mówił tutaj pan prezydent.

Po rundzie jesiennej Chełmianka plasuje się na 11. miejscu w tabeli III ligi.

AR / opr. ToMa

Fot. Chełmianka Chełm Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.