Robert Lewandowski zdradza rolę, jaką w transferach Barcelony odegrał trener Manchesteru City Pep Guardiola

Nowy napastnik Barcelony, Robert Lewandowski, opowiadał o tym, jak dużą rolę w jego decyzji o dołączeniu do hiszpańskiego klubu z Bayernu Monachium odegrał Pep Guardiola, trener Manchesteru City.

Lewandowski spędził większą część dekady z Bayernem Monachium po dołączeniu do klubu z rywalizującej z Borussią Dortmund w 2014 roku i stał się jednym z najlepszych napastników na świecie w tym czasie. Strzelec reprezentanta Polski dla reprezentacji Niemiec był niesamowity, strzelił 344 gole w 375 występach dla klubu, zapewniając jednocześnie 72 dodatkowe podania.

Pomimo tego, że skończył 33 lata, napastnik był ponownie w dobrej formie w zeszłym sezonie i nie wykazuje oznak spowolnienia, strzelając 35 goli w 34 meczach w zeszłym sezonie.

IMAGO / NurPhoto

Wygląda na to, że napastnik uczynił Bayern swoim domem, ale 33-latek dał jasno do zrozumienia swojemu byłemu klubowi, że chce dołączyć do Barcelony w tym oknie, pomimo problemów finansowych klubu.

Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola dla Blaugrany w niedzielę w towarzyskim meczu z meksykańskim zespołem Pumas UNAM, a następnie opowiedział o zaskakującym wpływie swojego przejścia na hiszpańskie giganty.

Przewiń, aby kontynuować

Rozmawiając z Diario Sport Przez piłka nożna hiszpaniaPolski napastnik ujawnił, że jego były trener Bayernu Monachium Guardiola odegrał dużą rolę w jego chęci dołączenia do Barcelony. „Filozofia Guardioli i jego podejście do pielęgnowania i zarządzania zespołem było jak przeniesienie Barcelony do Bayernu Monachium.

„Xavi jest bardzo podobny do Guardioli. Oboje mieli 60 lat i pracowali razem. Myślą o piłce nożnej w ten sam sposób. Mając na uwadze tę pamięć (pracy z Guardiola), Barcelona była dla mnie jedyną opcją. To była świetne przygotowanie.”

Lewandowski zdradził, że choć nie kontaktował się bezpośrednio z Guardiolą w sprawie swojej przeprowadzki do Barcelony, to czuje, że czas spędzony z Hiszpanem w Bayern Monachium „przygotował” go do przeprowadzki. Nie rozmawiałem z Guardiolą przed podpisaniem. Ale kiedy byłem z nim w Bayernie, to było jak przygotowywanie się do przyjazdu do Barcelony pewnego dnia.

– Cały personel był Hiszpanami i było ośmiu hiszpańskich graczy. W tym czasie miałem bardzo dobre relacje z Thiago (Alcantara) i Javi Martinez. Obaj pogratulowali mi, kiedy podpisałem kontrakt z Barceloną.

Lewandowski będzie zdesperowany, aby zacząć mocny start ze swoim nowym klubem, ale dziś okazało się, że Barcelona nie zarejestrowała jeszcze polskiego zabójcy jako zawodnika w lidze hiszpańskiej, ze względu na jej cierpienia finansowe. To może być dobra wiadomość dla City, ponieważ wygląda na to, że hiszpańskich gigantów nie będzie stać na rozgrywającego City, Bernardo Silvę, który konsekwentnie łączył klub ze wszystkimi oknami.

Więcej relacji z Manchesteru City

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.