Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy: szturm rosyjski na trzech kierunkach w Donbasie został odparty

Siły ukraińskie odparły ataki wojsk rosyjskich w Donbasie na trzech kierunkach: Bachmutu, Awdijiwki i Słowiańska – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w wieczornym komunikacie w sobotę.

CZYTAJ: Ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej: papież odwiedzi Kijów przed podróżą do Kazachstanu

Na kierunku Słowiańska wojska rosyjskie atakowały na zachód od miejscowości Bohorodyczne i w obliczu niepowodzenia wycofały się – podał sztab. Na tym odcinku frontu Rosjanie prowadzili ostrzały z artylerii lufowej i rakietowej.

Na kierunku Bachmutu wojska rosyjskie podjęły atak m.in. w rejonie miejscowości: Strjapiwka, Bachmutske, Pokrowske, Sołedar, Wołodymiriwka, Jakowliwka, Werszyna. Rosjanie ostrzeliwują okolice Bachmutu i Sołedaru z użyciem lotnictwa wojskowego – głosi komunikat sztabu.

Na północnym wschodzie kraju, na kierunku Charkowa, wojska rosyjskie ostrzeliwały z artylerii 30 miejscowości. Przeprowadziły bombardowania lotnicze w rejonie miejscowości: Werchni Sałtiw, Lebjaże i Husariwka.

Na kierunku Awdijiwki niepowodzeniem Rosjan zakończyły się próby przerwania obrony ukraińskiej m.in. w rejonie miejscowości: Spartak, Wesełe, Pisky, Nowoseliwka Druha, Krasnohoriwka, Ołeksandriwka, Marjinka. Sztab zapewnił, że siły ukraińskie zadały tam wrogowi znaczne straty.

Fot. Infografika PAP/ Maciej Zieliński 

RL/ PAP/ opr. DySzcz

Fot. FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.