Patryk Stosz: „Chciałem zabrać się w odjazd, żeby pokazać się polskim kibicom”

Na podium zakończonego wczoraj Tour de Pologne nie zabrakło polskich akcentów – koszulkę najaktywniejszego kolarza wyścigu założył Patryk Stosz z Reprezentacji Polski.

Dzięki walecznej jeździe na pierwszych dwóch etapach Tour de Pologne, Patryk Stosz, ścigający się w barwach Reprezentacji Polski, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji najaktywniejszego kolarza wyścigu. Polak dowiózł prowadzenie do mety w Krakowie, gdzie celebrował zdobycie niebieskiej koszulki.

Na ostatnim etapie, ze Skawiny do Krakowa, Patryk Stosz starał się zabrać do ucieczki dnia, jednak nie udało mu się doskoczyć do czteroosobowego odjazdu. Polak ścigający się na co dzień w Voster ATS Team wrócił do peletonu i w końcówce etapu pracował na czele grupy na rzecz Stanisława Aniołkowskiego.

– Chciałem zabrać się w odjazd, żeby pokazać się polskim kibicom. Poszła czteroosobowa ucieczka i chciałem tam przeskoczyć, ale kosztowało mnie to bardzo dużo sił. Nawet nie chcieli zaczekać, a wiedzieli, że jadę tuż za nimi. Później zobaczyłem, że moja strata zaczęła rosnąć i powiedziałem „koniec, basta, wracam do peletonu”, bo nie było sensu. Pojechali tam mocni kolarzy i było tam ciężko, żeby do nich doskoczyć

– mówił Patryk Stosz, który wypowiedział się też na temat podjazdu pod Bieńkówkę, gdzie ulokowano premię imienia Joachima Halupczoka:

– Początek nie był aż taki ciężki, ale ostatnie 500 metrów było bardzo ciężkie. Jeszcze wtedy wróciłem do peletonu po tej gonitwie i gryzłem kierownice, żeby utrzymać koło.

Dla kolarza ekipy Voster ATS Team jest to druga koszulka Tour de Pologne w karierze. Przed dwoma laty zwyciężył on w klasyfikacji górskiej, pokonując Kamila Gradka i Nathana Haasa.

Do Tour de Pologne Patryk Stosz przygotowywał się na zgrupowaniu wysokogórskim w Livigno, za które, jak mówił dziennikarzom i dziennikarkom, zapłacił z własnej kieszeni.

– Myślę, że jeśli jeździmy takie wyścigi, to [działacze] powinni nam pomóc, by się przygotować. To jest wyścig rangi World Tour, więc chociaż w pewnej części mogliby nas wspomóc

– przyznał.

The post Patryk Stosz: „Chciałem zabrać się w odjazd, żeby pokazać się polskim kibicom” first appeared on Kolarstwo szosowe – Tour de France, Tour de Pologne – Wiadomości sportowe – naszosie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.