Minister Niedzielski w Zagrzebiu: Po wypadku polskiego autokaru 19 osób jest w stanie ciężkim

Z 32 osób, które przebywają w chorwackich szpitalach 19 osób jest w stanie ciężkim – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na briefingu w Zagrzebiu.

CZYTAJ: Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Komendant straży pożarnej: do wydobywania rannych używaliśmy nożyc hydraulicznych

Podczas briefingu w Zagrzebiu minister zdrowia Adam Niedzielski wyraził współczucie wszystkim rodzinom zmarłych i poinformował, że w autokarze wraz z kierowcami było 44 osoby. – Na miejscu 11 osób zginęło, jedna z osób zmarła tuż po przewiezieniu do szpitala – mówił minister zdrowia.

CZYTAJ: Polscy policjanci przybyli na miejsce wypadku autokaru wiozącego pielgrzymów do Medjugorje

– 32 osoby ranne w tym wypadku zostały rozlokowane w pięciu szpitalach. Dwa szpitale na północy Chorwacji i trzy szpitale w Zagrzebiu. Niestety z tych 32 osób 19 osób jest w stanie ciężkim, pozostałe osoby są w stanie średnim – powiedział Niedzielski.

Zespół Humanitarno-Medyczny wyładował w Zagrzebiu. Trwa narada min. @a_niedzielski z chorwackimi partnerami. Lekarze, ratownicy i psychologowie udają się do konkretnych szpitali.

W realizacji zadania wspiera nas wiceminister Zdenko Lucić z ???? MSZ. pic.twitter.com/Kq2nKed2DR

— Marcin Przydacz (@marcin_przydacz) August 6, 2022

Dodał, że misja medyczna, z którą przyjechał do Chorwacji została podzielona na dwa zespoły. – Jeden zespół pojechał do pacjentów zlokalizowanych w dwóch szpitalach na północy i tam będzie kompletował ich dokumentację medyczną i weryfikował, czy jest możliwość transportu do Polski. Bo jeśli jakikolwiek pacjent po ocenie będzie możliwy do przetransportowania, wróci prawdopodobnie jeszcze dziś wieczorem do kraju – zaznaczył minister zdrowia.

CZYTAJ: Prokuratura wszczęła śledztwo ws. wypadku polskiego autokaru w Chorwacji

Drugi zespół, jak dodał, wizytuje szpitale w Zagrzebiu i ma podobne zadania.

Łączę się w bólu z wszystkimi rodzinami ofiar tragicznego wypadku autobusu w Chorwacji. Jesteśmy w kontakcie ze służbami chorwackimi. Wraz z dyrektorem LPR udajemy się pilnie na miejsce wypadku i do szpitali gdzie przebywają poszkodowani Polacy. https://t.co/hsd5DqjtfE

— Adam Niedzielski (@a_niedzielski) August 6, 2022

CZYTAJ: MSZ: + 385 148 99 414 to numer infolinii dla rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji

CZYTAJ: Premier: polskim autokarem, który uległ wypadkowi w Chorwacji jechali pielgrzymi do Medjugorie

RL/ PAP/ opr. DySzcz

Fot. Marcin Przydacz/ Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.